Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Mayıs 2020 ( 25 izlenme )
Reklamlar

4 günlük sokağa çıkma yasağında açık olacak yerler


23-24-25-26 Mayıs tarihleri arasında tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Fırın ve tatlıcılar yasak boyunca hizmet vermeye devam edecek. Lokanta ve restoranlar ise sadece paket servis hizmeti verecek.ARİFE GÜNÜ AÇIK OLACAK YERLER

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bayram arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmadan ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip alışveriş yapabilecek. Bu iş yerleri çalışma saatleri arasında evlere servis yapabilecek.

BAYRAM BOYUNCA KAPALI OLACAK İŞLETMELER

24-25-26 Mayıs tarihlerinde ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler tamamen kapalı olacak.

4 GÜN BOYUNCA AÇIK OLAN YERLER 

Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

LOKANTALAR SADECE PAKET SERVİS YAPACAK

Bayramda sadece sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri açık olacak.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/4-gunluk-sokaga-cikma-yasaginda-acik-olacak-yerler-1740395

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Katarlılar Eskişehir’e de göz dikti Mansur Yavaş: Kumpas kurmaya çalıştılar! Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum Zarrab’ın ifadesinde 7’nci günü: Cezaevinde beni öldürmeye çalıştılar CHP'den soru önergesi: 'Ölüm nedeni, Kovid-19 yerine zatürre mi yazılıyor?'