Anasayfa1
31 Aralık 2020 ( 59 izlenme )
Reklamlar

4 yıl boyunca fatura ödememişler! Yeni yönetim harekete geçti!Ankara’da lüks otel ve bir 'aquapark'ın yıllarca eksik fatura ödediği ya da hiç ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Aralarında beş yıldızlı bir otel ile aquaparkın da olduğu tesislerden alınamayan tutarların 1 milyon TL’nin üzerinde olduğu öğrenildi.Ankara’da lüks otel ve bir 'aquapark'ın yıllarca eksik fatura ödediği ya da hiç ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Aralarında beş yıldızlı bir otel ile aquaparkın da olduğu tesislerden alınamayan tutarların 1 milyon TL’nin üzerinde olduğu öğrenildi.

2019 yılı denetimleri kapsamında Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (ASKİ) inceleme yapan Sayıştay denetçileri, bazı otel ve tesislerden su ve atık su bedeli tahsilatının yapılmadığını belirledi.
 
İnşaat ruhsatı ile su kullanımı için ASKİ’den inşaat/şantiye aboneliği gerçekleştiren ve 2015 yılında yol, elektrik ve telefon gibi birçok kamu hizmetinden faydalanarak hizmete açılan tesisin, su tüketimine ilişkin geçici aboneliğinin ise yapılmadığı ifade edildi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, belediyeden yapı kullanma izni belgesini alamadığı için inşaat aboneliği devam eden beş yıldızlı otelin dört yıl boyunca atık su bedelini ödemediği bildirildi.

Beş yıldızlı otelin 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarındaki toplam su tüketiminin parasal karşılığının sırasıyla 316 bin TL, 419 bin TL, 518 bin TL ve 447 bin TL olduğu belirtildi. Atık su bedelinin, su tüketim bedelinin yarısı üzerinden hesaplandığını açıklayan denetçiler, dört yıl için tahsil edilmesi gereken ancak yapı kullanma belgesi olmadığı için tahsil edilemeyen tutarın 850 bin 832 TL olduğunu kayıtlara geçirdi.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 2015 yılında açılan aquaparkın hem şebeke suyu aboneliğinin hem de atık su kuyu aboneliğimim bulunmadığı ortaya çıktı. Dört yıl boyunca kaçak su kullanan tesisle ilgili gerekli işlemlerin başlatılması için ASKİ’nin yeni yönetiminin 2020 yılı içinde adımlar attığı kaydedildi.


http://www.krttv.com.tr/gundem/4yilboyuncafaturaodememisleryeniyonetimhareketegectih59253.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB Meclisi, Ekrem İmamoğlu’na direndi! Ankara’dan aldığı kulisi paylaşan Yılmaz Özdil 'Benim Ankara’da izlendiğim izlenim bu hava ağır basıyor' diyerek Erdoğan’ın seçim planını açıkladı Gaziemir Belediye Başkanı’na Erdoğan’a hakaretten hapis cezası "Yüzde 65 daraldık" diyen yeme-içme sektörü kredi ve vergi ödemelerinde öteleme talep ediyor