Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Aralık 2019 ( 2820 izlenme )
Reklamlar

600’e yakın zeytin ağacını baltayla parçaladılar!


Manisa’nın Köprübaşı ilçesi Azimli köyünde 650 dönümlük arazide 600'e yakın zeytin ağacı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından katledildi. Doğa düşmanlarının kestiği zeytin ağaçlarını görenler durumu güvenlik güçlerine bildirdi.
Manisa'nın Köprübaşı ilçesi Azimli köyü sınırları içerisinde bulunan 650 dönümlük arazide hepsi 7 yaşında olan zeytin ağaçlarından 500'den fazlası kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Cuma gecesi tahrip edildi. Bu sene ilk ürünlerini alan ve Cumartesi sabah araziye giden Okan Taşarası, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü.

JANDARMAYA HABER VERDİ

Herhangi bir hasım veya düşmanları olmamasına rağmen zeytin ağaçlarının baltayla parçalandığını anlatan Taşarası, durumu jandarmaya bildirdi.

“BALTAYLA KESİLMİŞ”

Geçimini çiftçilikle sağlayan ve verimli zeytin ağaçlarının kesildiğini gören Taşarası, “Doğa düşmanı kişiler tarafından hiçbir hasmımız olmamasına rağmen en az 500 ağaç katledilmiş. Baltayla kesilmiş. Burası toplamda 650 dönüm bir arazi. Burada yaklaşık 35 bin ağacımız var. Tarımla uğraşıyoruz. Kimliği belirsiz arkadaşlar buraya gelmiş, burada yaklaşık 500-600 ağacı baltayla parçalamışlar. Bununla alakalı gerekli başvurularımızı yaptık fakat kendileri ortada herhangi bir şüpheli olmadığını, araştıracaklarını söylediler. Burada topu topu 7 hane var. Buraya en yakın yerleşim yeri 15 kilometre uzaklıkta. Bunun araştırılmasını, bu doğa katillerinin, ağaç katillerinin yakalanmasını istiyoruz. Bu zamanda bu kadar fazla ağaç dikimi yapılırken, doğa için bir şeyler yapılırken bize bunu yapanların bulunup cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu. ANKA

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/600e-yakin-zeytin-agacini-baltayla-parcaladilar-5483482/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD ve Türkiye'yi sarsacak e-mail sızıntısı: Çavuşoğlu hakkında uluslararası suç iddiası Nadira Kadirova’nın ölümüyle gündeme gelen Şirin Ünal hakkında çok konuşulacak ‘taciz’ iddiası! Aygün-Yavaş kavgasının göbeğindeki isim, Ankara'nın giriş-çıkış kapısını da tutmuş! Muhalefet dediğin böyle yapılır ! 'Memlekette maya yok, herkes tırsmış korkak, korkmayın biraz özgür olun !'