AA'nın seçim sonuçları 'yanlışlıkla' seçimden 4 gün önce yayınlandı !

2429 izlenme21 Haziran 2018
Reklamlar

Hükümete yakın TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranlarının yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti.


TVNET’teki “Akıl Odası” adlı program 19 Haziran 2018 Salı günü yayımlandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi.

“Akıl Odası” adlı programın tekrarı sırasında, yayına AA’nın Seçim 2018 tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi. AA’nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener’in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş’ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu’nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek’in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü. Ekrana açılan sandık oranının yüzde 100 olduğu yansıtıldı ve ayrıca il il sonuçlar da verildi.

Seçimlere günler kala ekranlara “yanlışlıkla” getirilen AA’nın seçim tablosunda neden oy oranlarının “yüzde 0” olarak yer almadığı da merak konusu…


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beşikdüzü Belediyesinden, eski köy enstitüsü binasına 'Ahır' benzetmesi! "Türk olduğunuz için çalışmak istemiyoruz" Spor Toto imam hatip okulu yaptırdı, ortalık karıştı: Şeytan işi pislik! AKP'liler camideki Kur'an kursunu seçim bürosuna çevirmişler ! RTE'nin seçim müziği Dombra çalınıyor !