Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Ağustos 2018 ( 6300 izlenme )
Reklamlar

Abdüllatif Şener'den dolar önerisi "4’ün bile altına düşer"

Hükümete bir dizi önerilerde bulunan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, "Al buradan damadı, bak dolar nasıl düşüyor. Kayınpeder istifa etsin, ‘parlamenter demokrasiye dönüyoruz’ densin dolar 4’ün bile altına düşer” dedi.

Gazete DuvaR’dan Özlem Akarsu Çelik’e konuşan Şener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Kayınpeder-damat ikilisiyle ekonomi idare edilmez. Dünyanın neresinde var böyle bir anlayış! Al buradan damadı, bak dolar nasıl düşüyor! Damat ve kayınpederin yaptığı açıklamalar, maalesef sorunun çözümüne yönelik ciddi bir perspektif koymuyor ortaya, güven telkin etmiyor. Garanti veriyorum, damat istifa etseydi dolar anında düşerdi. Kayınpeder istifa etsin, ‘parlamenter demokrasiye dönüyoruz’ densin dolar 4’ün bile altına düşer.

"DAMAT NE DEDİ? BOŞ LAFLAR"

Sayın Erdoğan’ın ve damadın açıklamaları ülkeyi seven insanların duyarlılığını yansıtan nitelikte değildir. Damat ne dedi? Boş laflar! Hiçbir tedbir öngörmüyor. Dövizinizi bozdurun, ekonomik savaşta yenilmeyeceğiz, parayı tek şapkada birleştirdik, etkin bir bakanlık olacak, Türk Lirası’nın güvenini artıracağız, Merkez Bankası’nın bağımsızlığı kritik, bütçe disiplini temel dinamiklerden biri olacak vs, vs… Bu açıklamalarla kimseye güven telkin edemezler. Merkez Bankası’nın bağımsızlığını bırakmadınız. ‘Dövizi bozdurma’ lafını defalarca tekrarladınız ve her söylediğinizde döviz arttı. Damat net bir şey söylemedi, söylenenler kimseye inandırıcı gelmedi. Saraya yapılan ilave binaları, yazlık saray inşaatını durduracağız diye bir tasarruftan bile bahsetmedi.

"OKURKEN BİLE GÜVEN TELKİN EDEMİYOR"

O kadar bürokrat çalışarak önüne bir metin koyuyor, onu okurken bile kimseye güven telkin etmiyor. Türkiye ile ABD arasındaki ilişki, karı-koca ilişkisi temsiliyle anlatılacak bir konu mudur? Damat bunu ilk söylediğinde de çok eleştirildi. Üslup hataları, kavrama hataları dökülüyor ağzından. Araya da ülkemizi küçük düşürücü böyle ifadeler sıkıştırıyor.

“KALK KARDEŞİM O KOLTUKTAN"

Beceremiyorsun kardeşim! Hangi vasıflarla geldin oraya kimse anlayamadı. Bir ülkede bakanlık koltuğuna oturmak için damat olmak gerekli bir vasıf değildir. Senin kapasiten bu işi idare etmeye yetmez. Karma ve özel ekonomi arasındaki farkı anlayacak özelliklere bile sahip değilsin. O koltuğa oturduğun günden itibaren Türkiye ekonomik bir darboğaza girmiştir, deprem yaşıyor. O koltuğa oturduğunuz andan itibaren piyasalar altüst olacak ve siz o koltukta oturmaya devam edeceksiniz, bürokratların hazırladığı metni dahi düzgün biçimde aktaramayacaksınız! Konuya hâkim olmadığınız o kadar belli ki! Kalk kardeşim o koltuktan!"

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/abdullatif-senerden-dolar-onerisi-201655h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsrail gazetesi Adnan Oktar'ı yazdı: 'Müslüman seks tarikatı' Tayyip Erdoğan, Türkiye'de bugün olanları yıllar önce tek tek anlatmış ! Bakan Koca açıkladı: Türkiye’deki toplam vaka sayısı 153.548’e, vefat sayısı ise 4.249’a yükseldi! Ekrem İmamoğlu: AA’ya alternatif haber merkezi kurulacak