Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un uzun lüks konvoyu, su basan caddeden suları yararak geçti, emeklilere de tasarruf tedbirleri düştü!

10 izlenme 20 Nisan 2024
Reklamlar

Antalya’da Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un lüks konvoyu, su basan caddeden suları yararak geçti. Tasarruf açıklamaları yapan AKP’li isimlerin lüks araçlardan vazgeçememesi sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.

Antalya'nın Kültür ilçesinde polis eskortlu ve çakarlı araçların yoğun yağış altında su baskını olan bir caddeden suları yararak geçtiği görüldü. Lüks araç konvoyunun Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a ait olduğu ortaya çıktı.

Tunç’a ait olduğu öğrenilen lüks araç konvoyunun caddedeki suları yararak geçişi sosyal medyada gündem olurken, bazı bakanların kamuda tasarruf çağrıları ile lüks araçların hala kullanılmaya devam edilmesi sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştiri konusu oldu.

mercedes4.jpg

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kamuda tasarruf için ciddi çalışma yürütülüyor" açıklamalarını yapmıştı. Yapılan bu açıklamanın ardından bakanların lüks araç kullanımına devam etmesi dikkat çekti.

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını duyururken, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise öğretmen atamaları konusunda "tasarruf" yapılacağını belirtmişti.

Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Şafak'a 'sizi ziyaret edeceğim' diyen Sedat Peker'den açıklama: 'Bugün ziyaretinize geleceğimi söylemiştim...' Dünya ne yapıyorsa tersini yapıyorlar: Dert hastane değil, rant! Sezen Aksu, Mehmet Akif Ersoy’un eski evini sattı! Dolar kurunda artış nereye kadar sürecek?