Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Mayıs 2019 ( 238 izlenme )
Reklamlar

Adaylar birer birer çekildi! Ekrem İmamoğlu’na tam 45 bin seçmen…


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul’da büyükşehir seçimini iptal etti. İptalin ardından mazbatası da iptal edilen Ekrem İmamoğlu lehine diğer adaylar çekilmeye başladı.


YSK, İstanbul’da büyükşehir seçimini iptal etti.

İptalin ardından mazbatası da iptal edilen Ekrem İmamoğlu lehine diğer adaylar çekilmeye başladı.

Çekilenler arasında Demokratik Sol Parti’nin (DSP) adayı Muammer Aydın, Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) adayı Zehra Güner Karaoğlu, Emekçi Hareket Partisi’nin (EHP) desteğiyle bağımsız aday olarak yarışan Özge Akman ve bağımsız aday Aysel Tekerek yer aldı.

Böylece 45 bin 259 seçmenin desteğini alan 4 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekilmiş oldu.

İstanbul seçimlerinde büyükşehir adayı Zehra Güner Karaoğlu 10 bin 492 oy alan TKP’den sonra 2 bin 437 oy alan bağımsız aday Özge Akman da Ekrem İmamoğlu lehine seçimden çekildiğini açıkladı.

Destekledikleri bağımsız aday Aysel Tekerek bin 520 oy alan Türkiye Komünist Hareketi de seçime katılmayacağını duyurdu.

Bugün DSP’nin adayı Muammer Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla seçimden çekildiğini duyurmuştu.

Parti Meclisi’nden de İstanbul’da aday göstermeme kararı çıkmasının ardından açıklama yapan Aydın, “Adaylıktan istifa ettim. Partimiz başka aday göstermiyor. Ekrem İmamoğlu bizim için İstanbul Belediye Başkanıdır” dedi.

Yani şimdiye kadar 45 bin 259 seçmenin desteğini alan 4 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekilmiş oldu.

https://www.abcgazetesi.com/adaylar-birer-birer-cekildi-ekrem-imamogluna-tam-45-bin-secmen-14927

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

8’den 12’ye çıktı! Milletvekillerini sevindirecek kıyak haberler… Püsküllü, hocalığını yaptığı Erdoğan'a bunları söylemiş! Yine TCDD yine ihmal! Bilecik’teki kazadan 4 yıl önce uyarı yapılmış Pensilvanya'da Gülen'le görüşen AKP'li vekiller şimdi ne yapıyor?