Home
15 Ağustos 2022 ( 13 izlenme )
Reklamlar

AK Parti kampına katılan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun tepkilerini eleştirdi.

Son dakika: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde kendisine sorduğu 10 soruyu yanıtlamıştı.  Bugün AK Parti kampına katılan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun tepkilerini eleştirdi. 

 "Her satırından kiyafetsizlik tütüyor." diyen Erdoğan, CHP liderinin adaylık sorusuna verdiği cevap içinse; "Yüreksizliğini, çapsızlığını, ipinin başkalarının elinde tutulduğunu göstermiştir. Sıkıysa aday oluyor musun olmuyor musun, onu açıkla." ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin meclis grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na on soru sordu ve "Cevap verirseniz sizinle iletişime geçeceğiz" dedi.

 "CEVAPLAR İMKANSIZLIKLA SİGARA İÇİYOR"
 Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kızılcahamam'daki AKP kampına katıldı.  Açılış konuşmasında Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 sorusuna da verdiği yanıtları eleştirdi.  

Erdoğan, "Türk siyasi tarihinin katlanması en ağır cilvesi bizim dönemimize denk geldi. Bunun adı Kılıçdaroğlu'dur. Gülüp geçsek gülüp geçilecek hali yok. Ciddiye alsak ciddiye alınacak hali yok. İftiranın, yalanın, zırvanın dozunu sürekli artırıyor. Ara ara biz de bunun paçasından tutup aşağı çekmek zorunda kalıyoruz. 

Sorduğumuz 10 soruya güya cevap vermiş ve güya bize de 10 soru sormuş. Verdiği yanıtlardan bu şahsın kifayetsizliği buram buram tütmektedir." dedi.

 "ROMALILARIN VE BİZE GÜVENENLERİN TARAFI"
 Kılıçdaroğlu'nun yanıtlarını tek tek okuduktan sonra Erdoğan, "Doğu Akdeniz ile ilgili soruma verdiği yanıtla, ülkesinin değil, milletinin değil, Rumların ve onları üzerimize salanların yanında olduğunu verdiği cevapla göstermiştir.

 "ADAY MISINIZ DEĞİL MİSİNİZ?"
 Aday olup olmayacağı sorulduğunda, seçim tarihini çarpıtarak kalpsizliğini ve sahtekârlığını ortaya koydu.  Seçim tarihi Haziran 2023, önce adayınızı seçiyorsunuz.  Canınız sıkılıyorsa aday olup olmadığınızı açıklayınız.  Sonra papağan gibi on soru sordu.

 "SADAT'IN KURUCUSUYLA EVDE GÖRÜŞMEDİM"
 Şimdi ülkeyi tamamen yok etmeye çalışıyor ama milletimiz ona bu fırsatı vermeyecek.  SADAT'ın kurucusuyla evinde görüşmedim.  Kemal Bey, yalancısın.  SADAT'ı kuran Tuğgeneral ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşmelerim oldu, ancak evinde görüşmedim.  NATO'yu korumak ve ona karşı çıkmak aptallıktır.

 "6'LI TABLOYA GENİŞLETMEYİN, ŞİMDİ KARAR VERİN"
 Yalancı başkan olmaz dediğimizde ne kadar haklı olduğunu gösterdi.  6 kişilik masanın seçtiği kişi aday olacak.  6'lı masayı genişletmesine izin vermeyin, bırakın karar versin.  6'lı masanın altında biri varsa onlar da çıksın.  Beşiktaş Çırağan Caddesi'ndeki o çınarların kesilmesiyle bambaşka bir katliam yapıldığını görmüyorlar mı?  Beşiktaş'ta çınar ağaçlarının kesildiğini görmedi mi?  Bu çevreciler nerede?  Ondan bu işin hesabını vermesini istediler mi?

 "Polisimizi dövmeye çalışanlar oldu"
 Gezi olayları, ağaç ve çevre olayları üzerinden Türkiye'ye demokrasiye karşı bir pusu.  Örgütünüzün üyeleri duvara "Zulüm 1453'te başladı" yazdığında sessiz kaldınız.  Sözde 3 milletvekili 15 Temmuz Köprüsü'ne pankart asmaya çalıştı.  Polisimizi dövmeye çalışanlar oldu.  Mecliste yeriniz yok.  Bunların bir an önce Meclis'ten çıkarılması için adımlar atılmalıdır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu: Seçim günü YSK’da bile tedbir alacağız Yargıtay'dan tepki çekecek karar: Okullara imam atanması laikliğe aykırı değilmiş! ‘Kredi Notu Ligi’nde 82’nci sıraya düştük! Muharrem İnce ODTÜ'lü gençlere seslendi