Anasayfa1
22 Mayıs 2018 ( 221 izlenme )
Reklamlar

Akademisyenlere cüppe yerine sarık öneren rektörden, AKP'li adaylara övgü!

Hazırlattığı İlahiyat Ansiklopedisi'ndeki ifadeleri tepki çeken Artuklu Üniversitesi Rektörü, AKP'nin adaylarını övdü.

Göreve geldiği günden bu yana açıklamalarıyla tepki toplayan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, AKP'nin kentte gösterdiği milletvekillerini övdü. Daha önce kendisini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kentteki temsilcisi de ilan eden Ağırakça, AKP'nin Mardin adayları için 'harika' ve 'geçirdiğimiz boş yılları telafi edeceklerine inanıyorum' ifadelerini kullandı.

Akademisyenlere cüppe yerine sarık öneren, cinsiyetçi söylemleri ile bilinen ve kendisini Recep Tayyip Erdoğan’ın kentteki temsilcisi ilan eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça'nın Twitter hesabından AKP'nin adaylarına ilişkin yapılan paylaşımda, "Mardin Akparti milletvekili listesinin harika olduğunu görüyorum çok kıymetli arkadaşlar liste başlarında bunların başarılı olacağına Mardin’e hizmet edeceğine ve geçirdiğimiz boş yılları telafi edeceklerine inanıyor herkesi şimdiden gönülden tebrik ediyorum, Başarı kapıda" denildi.

 

Mardin akparti milletvekili listesinin harika olduğunu görüyorum çok kıymetli arkadaşlar liste başlarında bunların başarılı olacağına Mardin’e hizmet edeceğine ve geçirdiğimiz boş yılları telafi Edeceklerine İnanıyor herkesi şimdiden gönülden tebrik ediyorum Başarı kapıda

 

'DEMOKRASİYE İNANAN TÖVBE ETMEZSE ÖLDÜRÜLEBİLİR'
Ağırakça'nın yayın yönetmenliğini yaptığı 6 ciltlik Şamil İslam Ansiklopedisi’nde ‘Müslümanın dinden çıkması’ anlamına gelen ‘mürted’ kelimesinin açıklamasında, "Müslüman’ın dinden çıkıp, irtidat (dönmekçıkmak) etmesine sebep olan şeyler şunlardır” başlığı altında diğer din mensupları, demokrasi ve komünizm şirk düzeni olarak tanımlanmıştı. Ansiklopedide, “Müslüman’ın irtidadı; görülmesi, duyulması, itiraf etmesi veya iki âdil Müslüman tarafından şahitlik edilmesi hallerinde sabit olur. Mürtedin cezası, eğer tövbe etmezse öldürülmektir. Mürtede had uygulanmadan önce, tövbe edip İslâm’a dönmesi telkin edilir. Fakat bunun ne şekilde uygulanacağı hakkında ihtilaf vardır. Alimlerin çoğunluğunun görüşüne göre, üç defa tövbe etmesi istendikten sonra öldürülür” deniliyordu.

'İTAAT ETMEYEN KADIN DÖVÜLÜR'
Ansiklopedideki ‘Nüşûz’ maddesinin açıklamasında ise kadının, erkeğin ‘meşru emirleri’ne uymak zorunda olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verilmişti: “Kocaya karşı itaatsizlik etme; kadının kocasına karşı buğz edip asî olması. Kadın peşin konuşulan mehrini alıp, kocası onun nafakasını sağladığı sürece, kocasının meşru emirlerine uymak zorundadır. Kocasının meşru isteklerine uymayan ve itaat dışına çıkan kadına kocası önce ihtar eder, öğüt verir, onu ikna etmeye çalışır, bundan bir sonuç alınamazsa kadını yatağında, yani odasında yalnız bırakır. Bu da yarar sağlamazsa koca, karısını bir çeşit disiplin cezası olarak te’dib (terbiye etme, cezalandırma) edebilecektir. Ancak koca, karısını bedenini iz bırakmayacak şekilde te’dib edebilir."

'AKADEMİSYENLER İÇİN KEP DEĞİL, SARIK DAHA UYGUN'
Kendisini 'İslam alimi' olarak tanıtan Ahmet Ağırakça, sosyal medya hesabından paylaştığı yorumda da "Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim" demişti.

http://www.abcgazetesi.com/akademisyenlerecuppeyerinesarikonerenrektordenakpliadaylaraovgu87462h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

THY, Bilal Erdoğan'ın arkadaşının aile şirketi olmuş! Metin Feyzioğlu, katliam yapan caniye beraat istedi! Bursa'da yapılacak santrale evet diyen başkan bakın kim çıktı? Gülhane Parkı’nda gizlice kadınların fotoğrafını çeken kaçak göçmeni, bir kadın fotoğrafının çekildiğini fark ederek yakaladı! 'Sil şunları'