Anasayfa1
21 Ekim 2021 ( 15 izlenme )

Akaryakıtta 'gizli' zam!


Benzine, motorine, LPG'ye zam üstüne zam geldi. Akaryakıtta şimdi de “gizli” zam skandalı ortaya çıktı. Benzin ve motorine, bir yandan resmi ve kamuoyuna duyurulan zamlar yapılırken, diğer yandan da 2 ile 3 kuruş arasında “gizli” zam yapıldığı ortaya çıktı. 


Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen büyük bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, TÜPRAŞ çıkış fiyatları değişmemesine karşın bu gece yarısı benzine 3, motorine 2 kuruş zam yaptı. Söz konusu şirketlerde, bu artışın ardından bir litre normal benzinin fiyatı 8 TL’den 8 TL 3 kuruşa çıktı. Katkılı benzinin litresi de 8 TL 6 kuruş oldu. Motorin de 2 kuruşluk zammın ardından 8 TL 24 kuruştan 8 TL 26 kuruşa, katkılı da 8 TL 29 kuruşa yükseldi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK),akaryakıt fiyatlarını anlık takip ediyor. Kurum’un, bu nedenle söz konusu fiyat hareketlerine karşı yaklaşımı önem taşıyor. EPDK, dağıtım şirketleri gizli zam yaptıkları gerekçesiyle 17 Mart 2021’den geçerli olmak üzere 2 ay süreyle akaryakıtta tavan fiyat uygulamıştı.


https://www.krttv.com.tr/ekonomi/akaryakittagizlizamh97506.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir