Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
19 Nisan 2018 ( 169 izlenme )
Reklamlar

Akit yazarından ilginç ‘FETÖ’ yazısı!

Yeni Akit yazarı AKP Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı’nın babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı skandal bir yazıya imza attı. “Fethullah Gülen olsam” başlıklı yazısı gelen tepkiler üzerine kaldırıldı.

Akit yazarından ilginç ‘FETÖ’ yazısı!

Yeni Akit yazarı Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın “Fethullah Gülen olsam” başlıklı yazısı gazete tarafından yayından kaldırıldı.

Türbanı nedeniyle Meclis’te tartışma yaratan eski Refah Partili Merve Kavakçı'nın ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı'nın babası olan Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı, yazısında Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesini istedi. Bununla da yetinmeyen Kavakçı, FETÖ için de “Bence bu teşkilat aslî hizmetine dönmeli ve saf ve temiz mensuplarının güzel duygularına bağlanmalıdır” önerisinde bulundu.

15 Temmuz'da hayatını kaybeden onlarca insanı yazısında anmayan Kavakçı, Fetullah Gülen'in “Yanlış yaptık, tevbe, hem de tevbe-i nasuh ile tevbe ediyorum” diyerek affedilmesini tavsiye etti. Kavakçı yazısında “Türkiye'ye dönünce ve iktidar ile iyi münasebetlerini tesis edince, eminim, ona muamele de iyileşecek, böylece dış güçlerin tesirinden uzak olarak hayatının son günlerini yurtta geçirecek” ifadelerini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/akit-yazarindan-fetocu-yazi-2359653/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın vergi oyunu! CHP'li Belediye Başkanı'ndan örnek davranış Bina yanarken berber tıraş etti, kahvehanedekiler oyun oynadı, evdeki çekirdek çitledi ! Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasını mı istedi?