Anasayfa1
04 Mayıs 2020 ( 45 izlenme )
Reklamlar

AKP geri adım attı: Maskeler tekrar satışa çıkıyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada maskelerin bir üst fiyat belirlenmesi ile satışa çıkarılacağını söyledi.


Coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklamada maske satışının yasaklandığını duyurmuştu. Maskelerin ilk olarak PTT aracılığıyla dağıtılacağı duyurulmuş ardından eczaneler üzerinden maske dağıtımı yapılmıştı.

Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, ücretsiz dağıtılması kararının değiştirildiğini ve maskelerin bir üst fiyat belirlenerek satışa çıkarılacağını ifade etti.

Eczacılar: Cumhurbaşkanının açıklamasından öğrendik

Konuya ilişkin "Bizler de Cumhurbaşkanının açıklamasından öğrendik" diyen Ankara Eczacı Odası Başkanı Taner Ercanlı, Halk TV'ye şöyle konuştu;

Şu anda Sağlık Bakanlığından bununla ilgili bir detay bilgisi yok maalesef. Bizim eczacılar olarak talebimiz buydu biliyorsunuz. Ücretsiz maske dağıtımını çok sağlıklı ve sürdürülebilir bulmuyorduk.

 

Devletin yine bedava dağıtmaya devam etmesini fakat bunun yanı sıra ücretli almak isteyen kişilerin, maskeye ulaşabilmesini istiyorduk. Bu anlamda bu kararı olumlu buluyoruz. Bizim isteğimiz maske fiyatları için bir üst sınır belirlenmesiydi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklaması bu doğrultuda oldu.

 

Ancak bu maskelerin fiyatlarına ve bu sürecin ne zaman başlayacağına ilişkin bir detay bilgi bize henüz ulaşmadı. Sevindirici ve olumlu bir gelişme olarak bakıyoruz.

tanerercanli.png
Ankara Eczacı Odası Başkanı Taner Ercanlı

CHP'li Gaye Usluer 'maske' açıklaması ile trollerin hedefi olmuştu

CHP İzmir Milletvekili ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Gaye Usluer, 2 Mayıs tarihinde maske ihracatının serbest bırakılmasına tepki olarak Twitter hesabından açıklama yapmış ve şöyle demişti;

Maske ihracatı serbest bırakılmış(!)
Vatandaş için SATMAK hala yasak (!)
Biz yazmaktan utandık...

Bu açıklama ile AKP'li trollerin hedefi haline gelen Usluer, maske satışına tekrar başlanacağının duyurulmasının ardından şöyle dedi;

Son MASKE tweetim
MASKE düştü
Maaşlı ve maaşsız
Troller!
Evinize dönebilirsiniz
 

https://halktv.com.tr/gundem/akpgeriadimattimaskelertekrarsatisacikiyor424500h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Trabzon belediyesi 'vatandaş manzara izlesin' diye milyon liralık köprü yapmış ! 'Manisa'da koronavirüslü öğrenci sınava girdi, 19 öğrenci karantinaya alındı' iddiası! 'AKP'de istifa sesleri yükseliyor' 15 Temmuz Kahramanı ilan edilen Yüzbaşı, 'FETÖ'cüyüm deyip teslim oldu!