Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Mart 2019 ( 90 izlenme )
Reklamlar

AKP'li adaydan, Gaziantep’teki Şehit anıtında tepki çeken afiş!

AKP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve başkan adayı Fatma Şahin, kentteki 14 Şehit Anıtı’na asılan afişi büyük tepki çekti.Yerel seçimlere yaklaştıkça partiler de kendi adaylarını ön plana çıkarmak adına propaganda çalışmalarına hız verdi…

31 Mart'ta belediye başkanlığı için yeniden aday olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut AKP'li Başkanı Fatma Şahin'in bir afişi büyük tepki çekti.

Yeniçağ’ın haberine göre; Gaziantep Kalesi’nin karşısında yer alan 14 Şehit Anıtı’na Fatma Şahin’in seçim afişi asıldı. “Belediye işi gönül işi” afişinde büyük boy olarak Fatma Şahin’in görseli kullanıldı.

TEPKİLERİN ARDINDAN AFİŞ SÖKÜLEREK İNDİRİLDİ

Tepkilerin ardından belediye ekipleri harekete geçti.

Anıtın olduğu bölgeye giden ekipler afişleri sökerek indirdi.

14 ŞEHİT ANITI NEYİ TEMSİL EDİYOR?

Gaziantep Kalesinin karşısında yer alan 14 Şehit Anıtı; Gaziantep Halkının kurtuluş günü olan 25 Aralık tarihinde (2007)  Gaziantep Belediyesi tarafından açılmış bir anıttır. Anıt'tın temasında, Kilis yöresinde Fransız İşgal Kuvvetlerine karşı savaşan Kuvayi Milliye komutanı Şahin Bey ve arkadaşlarına, yiyecek ve erzak götüren 14 çocuğun hikayesi anlatılmaktadır.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/gaziantepteki-sehit-anitinda-tepki-ceken-afis-3763969/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hastalara reçete yerine 'dua' yazan doktora soruşturma! İşsizlik rakamları açıklandı! Bakın işsizlik kaç milyon arttı! Fatih Terim'den rezalet ! Damatlarıyla mekân bastı, dayağı yiyince koşarak kaçtı ! Emekli maaşlarında ilginç gerçek!