Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Eylül 2018 ( 42 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Belediye 5 milyona Hamam yaptırıyor!

AKP’li yetkili isimlerin ‘kemer sıkma’ söylemlerine karşın kamu kurumlarının harcamalarındaki yükseklik dikkatlerden kaçmıyor. Şimdi de AKP'li Çamlıdere Belediyesi Ankara'ya, Türkiye'nin en büyük hamamlarından birini yaptırıyor. 31 Ağustos’ta ihalesine çıkılan ve 17 Eylül’de sözleşmesi imzalanan en büyük hamam ve sosyal tesisi 5 milyon 70 bin TL’ye yaptırılıyor.


hamam2

AKP'li Çamlıdere Belediyesi, 2017 yılında iki kez ihaleye çıktığı sosyal tesis ve hamam işi için 31 Ağustos 2018'de yeniden ihaleye çıktı. Hükümet yetkililerince kamuda tasarruf ve ihalesi yapılan ancak başlamayan projelerin durdurulacağı açıklamaları yapılırken, Belediyenin ihalesi sonuçlandı ve 17 Eylül tarihinde sosyal tesis, otel ve hamam projesi için pazarlık usulü ihaleyle anlaşmaya varıldı. İhalenin pazarlık usulüne geçilmesine gerekçe olarak, “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” gösterildi.Belediye, yüklenici mimarlık firmasına 5 milyon 70 bin TL ödeyecek. Projenin yaklaşık maliyeti ise 5 milyon 825 bin 48 TL olarak belirtildi. 


VIP HAMAMI DA VAR 

3500 m2 kapalı alan ile Türkiye'nin en büyük hamamlarından ve bölgenin en büyük hamamı olma özelliğine sahip Çamlıdere Termal Harmam 14 adet aile hamamı, 1 adet vip hamam, 1 adet engelli grup hamam ile, 1000 m2 erkek, 1000 m2 de kadın hamamı ile de aynı anda 250 kişiye hizmet verecek.

Tasarruf diyorlar 5 milyona haman yaptırıyorlar

http://www.sanalbasin.com/akp039li-belediye-5-milyona-hamam-yaptiriyor-27035428

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tosuncuk paraları burada yiyor! Van'da polis 'IŞİD biziz, Yaşasın IŞİD' diye bağırıyor ! Olan biteni şimdi anladınız mı ? İBB'den bir ilk! İmamoğlu'ndan tarihi kapak! Sanatçıların Ekrem İmamoğlu heyecanı! “Daha yeni başlıyor bahar…”