Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Şubat 2018 ( 160 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediye Atatürk heykelini depoya kaldırdı!

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinin AKP'li belediye başkanı, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli iş makineleriyle kaldırılıp depoya koydurdu.

Ulu Önder Atatürk'e büyük saygısızlık!.. Balıkesir'de AKP'li SındırgıBelediyesi, 2015'te çevre düzenlemesi çalışması başlattı. Bu kapsamda, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeli iş makineleriyle kaldırılıp depoya konuldu. Yerine Kuvayı Milliye önderlerinden İbrahim Etem Akıncı ve Mücahit Makbule Efe'nin Atatürk ile resmedildiği yeni bir rölyef yerleştirildi.

Sındırgı Belediyesi, yaptığı açıklamada, “Atatürk heykeli, Kademe binamız deposunda itinalı bir şekilde muhafaza edilmektedir” dedi. Ancak, depodaki heykelin hali yürek sızlattı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Atatürk Anıtı'nın depoda gelişi güzel şekilde durduğunu, etrafına tuğlalar yığıldığını söyledi. Heykelin başka bir yere yerleştirilmek yerine, 2.5 yıldır depoda korumasız bir şekilde durduğuna dikkat çeken Akın, şöyle devam etti:

SAVCILARA ÇAĞRI YAPTI

“Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Heykelini depoya kaldırıp üzerine tuğlalar yığarak sadece Atamıza değil, bütün bir ulusa, bu topraklar için can vermiş şehitlere saygısızlık yaptınız. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum. Sorumluluğu olan herkes bedelini ödesin, peşini bırakmayacağız. Bu milletin kalbinden Atatürk'ü çıkaramazsınız.”

heyksel-23

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akp-li-belediye-ataturk-heykelini-depoya-kaldirdi-h77989.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhur İttifakı’nda sert kırılma!: ‘Davamız Erdoğan davası değil’ Ekonomideki kötü gidişata pazarcı böyle isyan etti! ‘Çocuk evliliklerinin yasaklanması deprem getirdi’ diyen gerici profesör ders başı yaptığını duyurdu AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı da vakıf kurdu!