Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Şubat 2020 ( 80 izlenme )
Reklamlar

AKP’li isimler bile zamlara isyan etti!


Avrasya Tüneli’ne yapılan yüzde 56’lık zamma, AKP Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar ve AKP İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk’ten de tepki geldi.


Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinin binek otomobiller için 4 dolar artı KDV’den 6 dolar artı KDV’ye yükselmesi, Avrasya Tüneli’ni tercih eden araçların sayısında azalma yarattı. Daha önce tüne giriş ve çıkışlarında trafik haritasına yansıyan sıkışıklık, zam kararının ardından köprülere kaydı.

Avrasya Tüneli İnşaat ve Yatırım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, 1 Şubat 2020 saat 00:00 itibarıyla geçerli olmak üzere tünelin tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 36,40 TL, minibüsler için ise 54,70 olarak belirlenmişti.Yüzde 56’lık yüksek zammın ardından vatandaşlar, Avrasya Tüneli yerine köprülere yönelmeye başladı. Özellikle sabah saatlerinde ve iş çıkışı saatlerinde köprülerde aşırı trafik yoğunluğuna neden oldu.Yüksek zammın ardından İstanbullular Avrasya Tüneli’ni tercih etmedi.

FSM Köprüsü’nden Anadolu Yakaşı gidiş yönünde trafik durma noktasına geldi.Yüksek zamma vatandaşlardan da yoğun tepki geldi. Avrasya tünelini kullanan vatandaşlar fahiş zamma tepki gösterirken, bazı yazar ve siyasetçiler de fiyat artışlarının çok yüksek olduğunu belirterek, yetkililerden zammın iptal edilmesini talep etti.

AKP’Lİ KÜLÜNK: “YAPILAN ZAM İLE ENFLASYON ORANLARI ORTADA”

AKP’li eski vekil Metin Külünk, yapılan zamma ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.Külünk “Anlaşılan, Avrasya tünelinin yöneticileri ya gazete okumuyor ya da uzayda yaşıyor. Yapılan zam ile enflasyon oranları ortada. Sayın Ulaştırma Bakanımız, tünel yöneticileri ile iletişim kurmalı ve de bu zamlara İstanbullular adına müdahale etmelidir” dedi.

AKP’Lİ ŞAMİL TAYYAR: “HAKKANİYETTEN UZAK BİR ZAM”

​AKP’li eski milletvekili Şamil Tayyar, Avrasya Tüneli geçiş ücretine yapılan zammını eleştirdi. Kişisel Twitter hesabından tepkisini dile getiren Şamil Tayyar, yapılan zam için ‘hakkaniyetten uzak’ yorumunda bulundu.

https://www.abcgazetesi.com/akpli-isimler-bile-zamlara-isyan-etti-78011

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk-İş: Yoksulluk sınırı 6 bin liraya dayandı Hayat kadını sayısında korkunç artış... 2002'de 25 bin; 2004'te 100 bin 2016'da ise... Son dakika: Oyları sayacak olan AKP’li ve MHP’li üyeler kaçtı! İmamoğlu’ndan sokağa çıkma yasağı öncesi önemli uyarı