Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Temmuz 2019 ( 53 izlenme )
Reklamlar

AKP'nin 30 Ağustos provokasyonuna İlber Ortaylı'dan tokat gibi yanıt!


AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı hedef alan sözlerine bir tepkide Tarihçi İlber Ortaylı'dan geldi. Ortaylı sosyal medya hesabından "30 Ağustos, Anadolu'dan asla çıkmayacağımızın belgesidir." dedi


Prof. İlber Ortaylı, Instagram hesabından paylaştığı Atatürk portresi ve mesajıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı için kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

Aktaş, Belediye Meclisi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasını isteyen üyelere ‘'30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” demişti.

Ortaylı yaşanan 30 Ağustos tartışmaları için, “30 Ağustos, Başkumandanlık Muharebesi'nin kazanıldığı, Yunan Orduları'nın dağınık olarak ricata başladığı gündür. 30 Ağustos, Anadolu'dan asla çıkmayacağımızın belgesidir. Birçok ülkede böyle bir tarihî gün yoktur; böylesine değerli bir zafere sahip olanlar da her zaman kutlar” ifadelerini kullandı.

ilber.PNG

Türkan Saylan'a, Uğur Mumcu'ya, Bahriye Üçok'a, Nazım Hikmet'e hakaret eden AKP'li belediye başkanından 30 Ağustos skandalı !


https://halktv.com.tr/gundem/akpnin-30-agustos-provokasyonuna-ilber-ortaylidan-tokat-gibi-yanit-399470h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Helen katibi’ büyükelçi geri çağrıldı! Namaza bariyer konulmasına ses çıkarmayan Diyanet İşleri Başkanı "şeker"e taktı! Alman vekiller harekete geçti: Türkiye’ye karşı silah ambargosu teklifi Yurttan işsizlik, terörle mücadele ve adalet eylemleri