AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten skandal 'terör' gafı! 'Türkiye DAEŞ ile mücadele eden yegâne terör örgütüdür, PKK ile de diğer terör örgütleri ile de mücadele eden yegâne terör örgütüdür!'

65 izlenme 04 Ocak 2021
Reklamlar
AKP Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında bir skandala imza atarak "Türkiye DAEŞ ile mücadele eden yegane terör örgütüdür, PKK ile de diğer terör örgütleri ile de mücadele eden yegane terör örgütüdür." dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında gerçekleştiği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik, basın açıklamasında terör ile mücadele mesajı verirken skandal bir gafa imza attı.

Ömer Çelik, "Türkiye DAEŞ ile mücadele eden yegane terör örgütüdür, PKK ile de diğer terör örgütleri ile de mücadele eden yegane terör örgütüdür." ifadelerini kullandı.

Çelik'in aynı ifadeyi iki defa kullanması dikkat çekti. 

Gafını fark etmeyerek açıklamasına devam eden Çelik daha sonra uyarıların ardından düzeltme yaptı. 

Sosyal medya hesabından Ömer Çelik'in ifadelerinin yer aldığı videoyu paylaşan CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, gafa tepki gösterdi.

Eren Erdem'in paylaşımı şöyle oldu:

Milletvekilimiz @alimahir
‘in bir cümlesini maksadının dışına çıkartıp, çarpıtıp günlerce linç ettiniz.

Ama biz sizin gibi değiliz, rakibimizin dil sürçmeleriyle ya da sözünü çarpıtarak siyaset yapmayız. Bu dil sürçmesini bir CHP’li yapsa ne olurdu?

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker'e yönelik operasyonda gözaltına alınanlara ilişkin flaş gelişme! Behzat Uygur’dan rekor kıran ‘çay ve şeker’ videosu! 'Görevimiz yüzde 67' Okul müdürü, öğrenciye tacizden tutuklandı! Kaymakamlık daha önce uyarmış ‘KYK borçları silinsin’ kampanyasına siyasetçiler destek verdi