Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Şubat 2020 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Antalya Barosu'ndan Kızılay, Başkentgaz ve Ensar Vakfı hakkında suç duyurusu


Antalya Barosu, Başkentgaz'ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na gönderdiği 8 milyon dolarlık 'bağış'a ilişkin suç duyurusunda bulundu


Antalya Barosu, Kızılay, Başkent Gaz Ve Ensar Vakfı hakkında Ankara Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duruyusunun ardından açıklama yapan Baro, şu ifadeleri kullandı:

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkent Gaz), Türk Kızılay Derneği’ne (Kızılay), 27/12/2017 tarihinde, 8.000.000 Amerikan Doları bağış yapmış ve bu tutardan 75.000 Amerikan Doları'nın Kızılay’ın faaliyetlerinde, bakiye 7.925.000 Amerikan Doları'nın ise Ensar Vakfı’nın faaliyetlerinde kullanılmasına muvafakat ettiğini belirtmiştir.

11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan ve adını Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu Kızılay, ayrım gözetmeden, bütün insanlık için gönüllü olarak hizmet eden ,köklü ve saygın bir kuruluştur. Hiç kimsenin Kızılay’ı kirli ilişkiler ağına aracı yapmaya, suça bulaştırmaya hakkı yoktur. Tam da bu nedenle, Türk Kızılay Derneği, Ensar Vakfı ve Başkent Gaz yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

https://www.birgun.net/haber/antalya-barosu-ndan-kizilay-baskentgaz-ve-ensar-vakfi-hakkinda-suc-duyurusu-288487

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriye'den 20 bin ton hububat ithal edilecek! AKP'de 'kayyum' korkusu! Kahraman, makam odasının bedelini sır gibi saklıyor! İGDAŞ'ı inceleyen EPDK bu faturaları neden görmüyor?