Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Ağustos 2018 ( 65 izlenme )
Reklamlar

Atatürk heykelinin yanındaki çıplak heykele 'şort giydirin' talebi!

Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata, şehir merkezinde bulunan Atatürk Heykelinin yanında yer alan genç figürüne şort giydirilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.


Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Malatya Türk Ocakları Şube Başkanı Nadir Günata, “Sarf edilen emek nedeniyle her sanatçı ve her sanat eseri övgüyü hak eder. Ancak ortaya konulan sanat eserlerinin toplumun sosyal ve ahlaki değerleriyle çelişmemesi de icap eder” dedi.

Günata, Atatürk Anıtında Atatürk’ün heykelinin yanında çıplak bir genç figürünün de yer aldığını belirterek “Malatya halkı tarafından yıllardır bu durum yadırganmaktadır. Bu durum asla Atatürk gençliğine yakışmamaktadır. Bu genç figüre en azından bir şort giydirilmesi için Malatya Türk Ocakları olarak ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu bağlamda gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse Malatya kamuoyunun desteklerini beklediğimizi halkımıza saygı ile duyuruyorum” diye konuştu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/ataturk-heykelinin-yanindaki-heykeli-giydirin-talebi-h103923.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ADD'den "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" çıkışı Diyarbakır kayyumu AKP'ye çalışmış: Erdoğan ve Soylu'yu ağırlamak için servet harcanmış! İnce'den Genel Merkez'e tek cümlelik yanıt Suriye'den ithal ettiğimiz patates ve soğanda büyük tehlike!