Avukat Müjde Tozbey Erden "Konya'da tarikat üyesi 'baba' 13 yaşındaki çocuğuna yıllarca cinsel istismarda bulundu!"

21 izlenme27 Eylül 2020
Reklamlar

Konya'da tarikat üyesi bir baba 13 yaşındaki çocuğunu yıllar boyunca cinsel istismara maruz bıraktı. Olay çocuğun durumu annesine anlatması üzerine ortaya çıktı. İstismarcı baba tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çocuğunu istismar eden tarikat üyesi şahsın diğer 5 çocuğuna cinsel saldırıda bulunup bulunmadığı tespit edilemezken, yaşadığı bölgede başka çocuklara da cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor.  

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nin üstlendiği dava 29 Eylül'de görülecek. Artı TV'de Erk Acarer'e konuk olan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Müjde Tozbey Erden, istismar olayına ilişkin şunları söyledi:

''Malesef ki tüm ailenin tarikat üyesi olduğu bir dosya. Bana kendi çocukları üzerinde bazı cinsel eylemler gerçekleştiriyor.

'Çocuğun cinsel istismara uğradığı ispatlandı'

Bir diğer çocukların istismara maruz kalıp kalmadığını ispatlayamadık ancak bir çocuk ispatlanmış durumda. Konya Cumhuriyet Savcılığı bu konuda geri adım atmadı. Bizlerin de mücadelesiyle birlikte hızlı bir iddianame hazırlandı. Baba tutuklu. En ağır cezayı alması için de çaba sarf edeceğiz.

'Tarikat üyeleri durumu saklamış'

Burada önemli olan babanın daha önce de başka çocuk istismarı eylemleri gerçekleştirdiğine dair çok fazla duyumumuz var. Ancak bulunduğu ortam, komşuları, üyesi olduğu tarikat üyeleri durumu o kadar iyi saklamışlar ki daha önce ne yazık ki kamuoyuna yansımadı.''

Bunlar da İlginizi Çekebilir

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı ihlali cezası belli oldu! Tosya’da koronavirüs alarmı: Tekstil fabrikası kapatıldı, 230 işçi karantinada! Erdoğan bozdur dedikçe, dolar rekor kırdı! Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Türkiye’de toplam vaka sayısı 122.392’ye, vefat sayısı ise 3.258’e yükseldi!