Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Haziran 2020 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Bedirhan Aslan: Umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum


Salgın döneminde metro şantiyesindeki işçilere ekmek arası ıspanak dağıtıldığını duyurduğu için işten atılan Bedirhan Aslan, “6 kişilik aileyiz, işsiziz dedim ama sesimi duyan olmadı. Umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. Artık konuşmayacağım” dedi.Karayolu, metro, tünel ve havaalanı gibi projelerde çalışan Bayburt Grup’un yüklenici olduğu Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesindeki işçilerin mağduriyetini duyuran inşaat işçisi Bedirhan Aslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, hâlâ işsiz olduğunu, hiçbir yetkilinin sesini duymadığını belirterek, “Umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. Artık konuşmayacağım” diye yazdı.

“SESİMİZİ DUYAN BİR YETKİLİ OLMADI”

Sesini duyurmaya çalışan herkese teşekkür ettiğini belirten Aslan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“O kadar çok mücadele ettim o kadar çok konuştum duymayan bir sağır sultan kalmıştı. Sanırım Ekmek arası ıspanağa karşı duruşum 6 kişilik bir aileyiz dedim, işsizim dedim ama maalesef sesimizi duyan bir yetkili olmadı. Onun için umudumu mücadelemi burada bitiriyorum artık konuşmayacağım. Maalesef sesimiz duyulmadı veya duyulmak istenilmedi. Onun için artık uzatmanın da anlamı yok, kalın sağlıcakla. Yolu Mardin’e düşen olursa muhakkak beklerim. Umut ettiğim bazı kişiler olmuştu, onlardan da bir haber gelmedi. Ben de isterdim, güzel bir haber almayı ama kısmet değilmiş.”

Şirketin Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesinde üç aydır çalışan Bedirhan Aslan, 24 Mart’ta öğle yemeği adı altında poşetle dağıtılan ekmek arası ıspanağın görüntülerini sosyal medyadan paylaştığı için bir gün sonra işten atılmıştı.

https://tele1.com.tr/bedirhan-aslan-umudumu-mucadelemi-burada-bitiriyorum-182266/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güreşçi Rıza Kayaalp, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşavirliği'ne atandı! Diyanet’in 'Asırlık Çınarlar' projesindeki imama göre, başı açık kadınlar mezarda yanıyormuş ! Anket şirketi başkanı: AKP ve Erdoğan dönemi bitebilir Flaş Haber! Başbakan Yıldırım görevi bırakıyor mu?