Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Temmuz 2019 ( 64 izlenme )
Reklamlar

Belediye devralındı, 'komik' yolsuzluk ortaya çıktı!


Diyarbakır merkez Sur Belediyesinde geçmiş dönemde görev yapan ilçe kaymakamı ve kayyum Bilal Özkan’ın zırhlı Mercedes araç için 110 bin liraya 4 lastik aldığı ancak belediyede zıhlı araç olmadığından lastiklerin depoda durduğu belirtildi.


31 Mart seçimlerinde belediyenin HDP yönetimi tarafından kazanılmasından sonra geçmiş dönem faturalarını inceleyen belediye yönetimi, zırhlı Mercedes için bin 100 lira tutarında 4 lastik alındığını ve bunların depoda olduğunu fark etti. 

Tarafsız Haber Ajansı'nın haberine göre, Sur Belediye Eş Başkanı Filiz Buluttekin, söz konusu alımı doğrulayarak, belediyeye ait zırhlı araç olmadığı için alınan lastikleri ne yapacakları hakkında henüz karar vermediklerini söyledi. 

110 bin liralık zırhlı araç lastiklerini Merkez Sur belediyesinde 2016 yılında kayyum olarak atanan ilçe Kaymakamı Bilal Özkan’ın aldırdığı ifade edildi. 

Belediyede zırhlı araç olmadığı için depoda bulunan lastikler için karar veremediklerini söyleyen Sur Belediye'si Eş Başkanı Filiz Buluttekin, “Zırhlı Mercedes için alınmış lastikler ama bizde ne zırhlı araç ne de Mercedes var. Bu lastikleri ne yapacağımız ile ilgili daha karar veremedik” diye belirtti.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/belediye-devralindi-komik-yolsuzluk-ortaya-cikti-h135942.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu'ndan 'AK Troll' operasyonu Erdoğan onayladı, 43 yıllık kurum kapatılıyor Makam araçlarını azaltalım diyen MHP’li başkandan VİP araç ihalesi! "Terazini silerim"e yanıt geldi: "Ağzını silerim"