Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mart 2019 ( 69 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım'ın o vaadi bir gecede nasıl değişti?

Yıldırım, Ataşehir ilçesi için vaatlerini açıklarken ilçenin finans merkezi olacağını söyledi. Ancak, Yıldırım’ın unuttuğu bir konu var.AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kentle ilgili vaatlerini açıklamaya devam ediyor.

Yıldırım, Ataşehir ilçesi için vaatlerini açıklarken ilçenin finans merkezi olacağını söyledi.

Ancak, Yıldırım’ın unuttuğu bir konu var. Yapımı devam eden Finans Merkezi zaten Ataşehir Belediyesi sınırları içindeydi. AKP, Meclis’te gece verdiği önergeyle Finans Merkezi’ni CHP’li Ataşehir Belediyesi’nden alıp, AKP’li Ümraniye Belediyesi’ne devretti.

Nasıl mı?

MECLİS TOPLANTIYA ÇAĞRILDI

Tarih 7 Eylül 2014.

AKP Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır ve Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı ile 185 milletvekili, içerisinde öğretmen atamaları ve Soma'da meydana gelen maden kazası ile ilgili değişikliklerinde yer aldığı torba kanun tasarısı için Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı.

SON ANDA EKLENEN MADDE

Tarih 8 Eylül 2014.

Saat 18.41.

Dönemin Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın yönettiği 137. Birleşiminin 5. Oturumunda AKP grup başkan vekilleri bir önerge vererek, torba yasada yeni bir madde ihdas edilmesini istedi. Önerilen maddeye göre 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması Hakkında Kanunun 1. maddesine ekli (16) sayılı listesinin sekizinci sırasında yer alan "Barbaros" ibaresi "Barbaros Mahallesinin 04 Karayolunun güneyinde kalan kısmı" şeklinde değiştiriliyor.

Buraya kadar olanlar yasama kısmı. Ancak işin altında yatan olay farklı.

FİNANS MERKEZİNİN OLDUĞU MAHALLE CHP’Lİ ATAŞEHİR’DEN AKP’Lİ ÜMRANİYE’YE DEVREDİLDİ

O güne kadar Ataşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ve üzerinde Finans Merkezi yükselen Barbaros Mahallesinin önemli bir kısmı, CHP’li Ataşehir Belediyesi’nden alınarak, AKP’li Ümraniye Belediyesine devredildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi karara isyan ederek, “rant için mahalleyi çaldılar” diye tepki gösterdi.

Ve tarih 7 Mart 2019.

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, “Ataşehir’i Finans Merkezi yapacağız” dedi.

https://odatv.com/binali-yildirimin-o-vaadi-bir-gecede-nasil-degisti-08031936.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu oy farkını açıkladı ve sordu "Şaibe dediğiniz yerde 25 ilçeyi siz aldınız, bu nasıl şaibe?" AKP Kongrelerinde kavga bitmiyor ! Bu kez Ankara Haymana'da kavga çıktı ! Ancak Türkiye'de olur ! Önce yolu yaptılar, sonra tüneli yaptılar, en son da dağı yapacaklar ! Ekrem İmamoğlu reytingleri yıktı geçti 'Sayın Cumhurbaşkanı görevi verir mi diye düşünmüyorum. Bayıla bayıla verecek !'