Bir yalanları daha çöktü! AKP'liler 'Mobil Halk Ekmek Büfelerini' reddettiklerini kabul etmeyip 'ispatlayın' dediler, CHP'liler de ispatladı!

12 izlenme 13 Ocak 2021
Reklamlar
İstanbul'da yoksul mahallelere Halk Ekmek büfesi açma talebini reddeden İBB Meclisi'ndeki AKP'liler, daha sonra reddettiklerini kabul etmeyip CHP’ye “ispatlayın” diye karşı çıktı. CHP bu çağrıya, meclisteki oylamanın videosunu paylaşarak cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Meclisi'nde AKP'li ve MHP'li üyeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin yoksul mahallelere Halk Ekmek büfesi açma talibini reddedip, bu semtlere mobil halk ekmek büfeleri götürülmesine de itiraz etti.

Ancak İBB AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, 11 Ocak 2021 tarihli konuşmasında “Bana, çıksın desin ki büyükşehir belediyesine, meclise, yeni halk ekmek büfeleri açmak için teklif geldi ve siz bunu reddettiniz, ispatla” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk Eğitim-Sen: "Bakanlıkta kripto FETÖ'cüler var" Hükümetin altın sevdası salgın da dinlemiyor! Bu kadar da olmaz! Ekmek üzerinden çirkin iftira! Sokağa çıkan vatandaş ‘Zam Yağmuru’na tutuldu!