Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Mart 2018 ( 321 izlenme )
Reklamlar

Böyle adilik görülmedi! ‘Askere gidiyoruz’ diyerek dolandırıyorlar!

İzmir'de, dolandırıcıların yeni haksız kazanç yöntemi, Afrin'deki teröristlere yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı' nedeniyle milli duyguların yoğunlaştığı bugünlerde, 'Askere gidiyoruz' yalanıyla para toplamak oldu.

Dolandırıcıların son haksız kazanç yöntemi, ‘Askere gidiyoruz’ yalanıyla harçlık istemek oldu.

Kimliği belirsiz kişiler, boyunlarına astıkları Türk bayrağı motifli tülbentle kapı kapı gezerek, İzmirlilerden para istiyor. Ellerinde tepsi ile gezen bu kişiler, uğradıklarına önce kolonya ikram edip, güvenlerini kazanmaya çalışıyor.

Bir süre sohbet eden dolandırıcılar, maddi durumlarının iyi olmadığını belirtip, ‘asker harçlığı’ adı altında para topluyor.

Dolandırıcılar, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Afrin’deki terör örgütlerine yönelik ‘Zeytin Dalı Harekatı’ sürdürülürken, milli duyguların yoğunlaştığı bugünlerde, hastane ve cami önleriyle kalabalık caddelerde gezerek, para toplamaya çalışıyor.

DHA

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/askere-gidiyoruz-diyerek-dolandiriyorlar-2267952/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şarbon yayılıyor: Bir kişi daha hayatını kaybetti! Gözaltındaki Kuytul'un eşi kaza yaptı... "Polisi aramayın dediler" Bu kadarına pes artık ! RTE Allah'ın bütün vasıflarını toplamış (mış) ! Jet Fadıl, dayısını bile dolandırmış!