Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Kasım 2018 ( 53 izlenme )
Reklamlar

Böyle olur yandaşın sendikası: Biz bazı sendikalar gibi grev yapmayız!

Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, “Biz bazı işçi sendikaları gibi grev yapmayız. Görevimizin başından ayrılmayız.” dedi.


AKP’ye yakın Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’in Konya’da Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlediği akşam yemeğinde söz alan Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, emekçilerin en temel hakkı olan grevi hedef aldı, grev yapmamayı bir övünç nedeni olarak anlattı.

Konya Akşehir Öğretmenevi’nde verilen ve Eğitim Bir Sen il yöneticileri ile Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü, Akşehir Belediye Başkanı, Akşehir AKP İlçe Başkanının da katıldığı yemek, Kuran okunmasıyla başladı.  Yemekte Eğitim Bir Sen Akşehir ilçe başkanı Ferhan Ekici ve Eğitim Bir Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer birer konuşma yaptı.

Konya Akşehir yereline yayın yapan Akşehir Pervasız gazetesinin haberine göre, Ekici konuşmasında, “hakkın ve haklının yanında bir sendika olarak, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını” söyledi.

Nazif Karlıer de “Beklediğimiz kanun çıktığında, öğretmenlik mesleği daha iyi bir konuma gelecek. Öğretmen hak ettiğini almalıdır.” sözleriyle başladığı konuşmasında “Biz bazı işçi sendikaları gibi grev yapmayız. Görevimizin başından ayrılmayız.” ifadelerine yer verdi.

Eğitim Bir-Sen yöneticisinin “sendikalarının greve gitmesini’’ eleştirmesi ve çalışma hayatının en temel hakkı olan Grev Hakkı’na karşı bu yaklaşımı, Eğitim Bir-Sen’in sendikanın varoluş amacı olan emekçilerin haklarını koruyup geliştirmekle uzaktan yakından ilgisi olmadığını bir kez daha gösterdi.

https://gazetemanifesto.com/2018/boyle-olur-yandasin-sendikasi-biz-bazi-sendikalar-gibi-grev-yapmayiz-222752/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP’li belediyenin suya her ay zam yaptığı ortaya çıktı! İnşaatta bir konkordato başvurusu daha! Siyasi sömürü ilkokullara kadar indi: Cumhur İttifakı’nın adayı okulda oy istedi! Milyonlarca dolarlık jetten devlet yurdundaki ranzaya