Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Aralık 2018 ( 92 izlenme )
Reklamlar

Bursa'da park isminde "Atatürk" tartışması!

Bursa’da Atatürk parkının yakınındaki başka bir park olan "ATAPARK", ismi değiştirilmek üzere belediye meclisinde oylamaya sunuldu.


CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve bazı belediye meclis üyelerinin, parkın isminin "Atatürk" olarak değiştirilmesine karşı çıktığı iddia edildi. Ancak aynı yerde halihazırda bir Atatürk parkının bulunduğu, bu yüzden de Türkyılmaz'ın, ikinci parka "ATAPARK" adını verdiği, aslında Atatürk'e karşı çıkılmadığı ifade edildi.

Meclis üyeleri ise, "Ata" isminin başkanın oğlunun adı olduğunu iddia ederek parkın adının "Atatürk" olarak değiştirilmesini istedi.

OYLAMA YAPILDI

Cuma günü meclis toplantısında parkın ismi için oylama yapıldı. Başkan Türkyılmaz’ın park için önerdiği "Ata" ismini, AKP, MHP ve Bağımsız meclis üyeleri reddedince, bir diğer öneri olan "Atatürk" isminin oylaması yapıldı.

Parka "Atatürk" isminin verilmesi için yapılan oylamaya Başkan Türkyılmaz ile bazı CHP’li meclis üyelerinin "Hayır" oyu verdiği belirtilirken, bazı CHP’li meclis üyelerinin de oylamaya katılmadığı ifade edildi.

Ancak, zaten "ATAPARK"ın yakınında var olan parkın isminin Atatürk parkı olduğu, Başkan Türkyılmaz'ın ve CHP'li üyelerin Atatürk ismine karşı çıkmadıkları, olayın manipüle edilmeye çalışıldığı belirtildi.

https://odatv.com/chpli-isim-ataturke-hayir-dedi-08121846.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriye’deki kamptan kaçan IŞİD’li kadınlar Ankara’da gözaltında! Erdoğan’dan 'Konuşurum' demeye getiren Ahmet Davutoğlu’na 'Memleketi ateşe atma !' 2 boğaz köprüsü de satılıyor! Seçim sonuçlarının şifresi… Seçimin tamamı yenilenseydi?