Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Ağustos 2019 ( 165 izlenme )
Reklamlar

'Büyük yakıt palavrasını da açığa çıkarmış oldular'


Hürriyet ekibi, İstanbul ile İzmir arasında faaliyete giren ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle “3.5 saat süreceği” kaydedilen yeni paralı yolu test etti. Habere gazeteci Yavuz Oğhan ve ekonomist Uğur Gürses'ten çarpıcı yorum geldi.


İstanbul Taksim’den İzmir Konak Meydanı’na giden Hürriyet ekibi, paralı yolu kullandıklarında yolculuğun 5 saat 29 dakika sürdüğünü belirtirken; yolda geçiş ücreti olarak 283.10 TL ödediklerini ifade etti. Ekibin bu yol için yakıt masrafı da 196 lira oldu. 

Dönüşte ise herhangi bir ücretli yola girmeyen Ocak ve Özbey, toplamda 8 saat 34 dakika yolculuk yaptı ve 204 lira yakıt parası ödedi.  

Haberi, gazeteci Yavuz Oğhan ve ekonomist Uğur Gürses Twitter'dan değerlendirdi. 

Oğhan, "Çok zekice gerçekten, şapka çıkartıyorum bu zekaya" ifadelerini kullanırken; Gürses ise, "Başlık haberi çarpıtsa da, haber içeriğinde paralı yol 5 saat 29 dakika. Ayrıca büyük yakıt tasarrufu palavrasını da açığa çıkarmışlar; paralı yoldan yakıt 196 TL, parasız yoldan yakıt 204 TL" şeklinde yorumladı.  

İşte o yorumlar:

ekran-alintisi-729.jpg

https://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/buyuk-yakit-palavrasini-da-aciga-cikarmis-oldular-h137252.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriyeliler Tarsus'ta eczane bastı, kalfa tek başına grubu püskürttü ! Türkiye Libya'ya asker gönderecek mi? İşte sızan anlaşma! Tahliye olan mahkumun corona testi pozitif çıktı! Mahalle karantinaya alındı! AKP'li belediye İHH'ye dağcılık, Ensar'a yangın malzemesi almış!