Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Ekim 2018 ( 189 izlenme )
Reklamlar

Camide "pes" dedirten para toplama yöntemi!

Kasanın üzerine “Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler tarafından yazılmaktadır” yazılı kâğıt astılar.


Samsun'da Kefeli Camisi'nin girişine yardım toplamak için çelik para kasası koydular. Kasanın üzerine de “Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler tarafından yazılmaktadır” yazılı kâğıt astılar.

İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Lise Caddesi üzerindeki Kefeli Camisi'nin girişine, camiye yardım toplamak amacıyla para kasası yerleştirildi. Cami yönetimince cemaatin camiye ilk giriş yaptığı basamağa yerleştirilen kasa üzerine; “Bu kasa ahiret sermayenizdir. Kasaya attığınız her kuruş melekler tarafından yazılmaktadır” yazılı kâğıt da asıldı. Kesilerek para atılması için özel bir bölme de yapılan kasayı gören bazı vatandaşlar şaşırırken, bazıları da kasanın abartılı olduğunu savundu.

Camii cemaatinden bazıları, bağış toplama yönteminin bu şekilde olmaması gerektiğini belirterek, kasa üzerinde asılı notla ilgili de eleştiri de bulundu.

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, cami girişine kasa konulmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Konu ile ilgili Müftülük olarak hiçbir bilgilerinin olmadığını belirten Çakı, "Bu uygulama, yardım toplama yönergesine de uygun değildir. Bazı camilerde bu tür kasalar var ancak bu yaklaşım bizim talimatlarımıza uygun değildir. İnsanlar 3-5 TL atıyorlar. Caminin koruma derneği açıyor ve tutanağa alıp ihtiyaçlarda kullanıyorlar. Ancak bizim böyle bir uygulamamız yok. Arkadaşlara bu yönde hiçbir talimatımız yoktur. Özellikle 'Ahiret sermayesi' gibi ifadeler çok yanlış ve gereksizdir. Kesinlikle kasa oradan kaldırılacaktır" diye konuştu.

https://odatv.com/camide-pes-dedirten-para-toplama-yontemi-10101842.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika! Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı Akit yazarı Dilipak'tan Akp'ye rüşvet eleştirisi "Rüşvetten kurtulamazsak halimiz yaman!" Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini alan Hezarfen Danışmanlık'tan açıklama Asker ateş altına aldı! İşte operasyonda yeni hedef…