Anasayfa1
18 Mayıs 2023 ( 8 izlenme )
Reklamlar

CHP’de Onursal Adıgüzel’in yerine getirilen isim belli oldu


Seçimlerde yaşanan veri sıkıntılar sonrası görevden alınan CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel‘in yerine Devrim Barış Çelik getirildi.CHP’de 14 Mayıs seçimleri sonrası genel başkan yardımcılığı görevinden alınan Onursal Adıgüzel’in yerine Devrim Barış Çelik getirildi.

CHP Parti Meclisi üyesi de olan Çelik, aynı zamanda CHP Doğu Masası Koordinatörlüğü görevini yürütmüştü. Çelik bu seçimlerde CHP İzmir milletvekili adayı olup seçilememişti.

DEVRİM BARIŞ ÇELİK

CHP’de Onursal Adıgüzel seçim gecesi veri sorunu yaşandığına dair tartışmalar sonrası görevden alınmıştı.

DEVRİM BARIŞ ÇELİK KİMDİR?

Çelik’in ‘chp.org.tr’ sitesindeki özgeçmişi şöyle:

1978 yılında devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak Kayseri’de doğdu.

Aydın Nazilli’de başlayan ilköğretimini ailesinin tayini nedeniyle İzmir Balçova Orhangazi İlkokulu’nda tamamladı. Balçova Lisesi’nin orta kısmından sonra İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’ni bitirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, Siyasal Davranış Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayarak, bilim uzmanı oldu. Hâlen aynı bilim dalında doktora tez çalışmasını yürütmektedir.

Ayrıca, Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalı, Mahallî İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda da yüksek lisansa devam etmiştir.

Üniversite yıllarından itibaren pazar, piyasa ve kamuoyu araştırmaları yapan kuruluşlarda ve araştırma merkezlerinde çalışmıştır. Seçim coğrafyası, sosyalsiyasal araştırmalar, seçmen davranışı, siyasal iletişim, seçim hukuku akademik ilgi alanları olup; bu konularda çok sayıda makale ve araştırma raporu yazmıştır. Ayrıca, üniversitelerde siyaset bilimi, siyaset psikolojisi ve siyasal davranış alanında dersler vermiştir.

Seçim coğrafyası, sosyal ve siyasal araştırmalar ile veri analizi alanında danışmanlık yapmakta olup; turizm, gıda, reklam, sağlık ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği ile icra kurulu üyelikleri yapmıştır.

​İzmir Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ARTVİN DER) yönetim kurulu başkanlığı ve Ege Karadenizliler Federasyonu (EKAF) başkanlar kurulu üyeliği, İzmir Beşiktaşlılar Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başladığı siyasete, Parti Okulu eğitmeni olarak devam etmiş, partinin görevlendirdiği çeşitli illerde üye temel eğitimi, eğitici eğitimi ve aday adayı eğitimleri vermiştir. CHP Genel Merkezi’nde seçim bildirgeleri, kampanya ve seçim stratejileri hazırlama komisyonlarında çalışmış, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştaylarının organizasyonunda görev almıştır.

24ncü ve 25nci dönemde İzmir milletvekili aday adayı da olan Devrim Barış Çelik, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir 1nci Bölge 12nci sıra milletvekili adaylığı yapmıştır.

Müteaddit defalar mahalle, ilçe ve il delegelerikleri yapmış olup, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37nci İzmir İl Kongresi’nde “Kurultay Delegesi”, 37nci Olağan Kurultayı’nda ise “Parti Meclisi Üyesi” seçilmiştir.

Halen, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olarak “Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörü” ve “Saha Çözüm Masası Koordinatörü” görevlerini yürütmektedir.

İzmir 1nci Bölge 8nci sıra milletvekili adayıdır.

Tele1

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmam, Survivor'ı hedef aldı! 'Her gece 20 yarı çıplak kadın ve erkek evimize giriyor' Bakan Bilgin’den asgari ücrete ara zam mesajı MHP'den beklenmedik çıkış! "Erdoğan yediği hurmaları ifşa ediyor!" Belediye CHP'ye geçince skandal ortaya çıktı! 46 günde 37.5 ton “Lop eti” nasıl yediniz?