Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Mart 2019 ( 221 izlenme )
Reklamlar

CHP’li vekillerden Erdoğan’a: Bunlar baraj değil gölet!


CHP Hatay milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Hatay barajlarıyla ilgili olarak hedef alan, “Hatay’a 6 baraj ve 3 gölet yaptık. 3 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Reyhanlı Barajı'nı geçtiğimiz yıl hizmete aldık. Pirinçlik Barajı'nı İskenderun'a kazandırdık” sözlerine cevap verdiler.


Hatay il başkanlığı binasında gerçekleşen basın açıklamasına CHPmilletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün ile birlikte partililer ve vatandaşlar katıldı. Milletvekillerinin görüşlerini yansıtan Suzan Şahin, Hatay Valiliği’nin resmi internet sayfasındaki güncel resmi verileri ve DSİ'nin, Valiliğe yaptığı sunumları temel alarak görüş bildirdiklerini kaydetti.

Şahin, “Resmi kurumlarımız İskenderun Pirinçlik Göleti'nin bitiş tarihini 30 Ekim 2019, Samandağ Çökek Göleti'nin öngörülen proje bitiş tarihini 14 Nisan 2019, Altınözü Altınkaya Göleti'nin bitiş tarihini 31 Aralık 2019, Ballıöz Göleti'nin bitiş tarihini 19 Kasım 2019 olarak belirtmiş” diyerek projelerin resmiyette hala devam ettiğini ifade etti.

ŞAHİN: ALTINÖZÜ ALTINKAYA GÖLETİNİN YAPIMI HALEN DEVAM ETMEKTEDİR

'BU MİLLETE YALAN SÖYLEMEKTİR'

Tahtaköprü Barajı'nın bitiş tarihinin 30 Aralık 2019 olduğunu da sözlerine ekleyen Suzan Şahin, “Karaçay Barajı'nın ikmal işinde baraj içinde su kaçağı var. İçme suyu isale hattı ikmal iş, yüzde 76 oranında yapılmış. Bu sorunlara rağmen baraj 27 Kasım 2017'de açıldı. Reyhanlı Barajı'nın öngörülen bitiş tarihi 5 Nisan 2020 olarak belirlenmiş. Ancak baraj seti çalışmalarında yapılan eksik ve hatalı malzeme kullanımı neticesinde setin su geçirmezlik özelliği sağlanamamıştır. Bunun olması için 80 metre daha genişletilmesi için tekrar ihaleye çıkılmış. Bu durumdan dolayı büyük zarar iddiaları var” diyerek bitmeyen barajın bitmiş gibi gösterilmesinin ‘ millete yalan söylemek' olduğunu belirtti.

CHP’Lİ ŞAHİN: YANDAŞ HABER KANALINDA SAMANDAĞ ÇÖKEK BARAJI OLARAK GÖSTERİLEN YER
ASLINDA KÜÇÜK BİR SULAMA GÖLETİDİR.  YAPIMI HALEN DEVAM ETMEKTEDİR.

'AMİK OVASI İZLENEN YANLIŞ POLİTİKALAR NETİCESİNDE SULAR ALTINDA KALDI'

Ayrıca Amik Ovası'nın yaklaşık 2 buçuk aydır sular altında olduğunu, 78 bin dekar tarım arazisinin taşkına maruz kaldığını ve bin 820 üreticinin Tahtaköprü Barajı'nda yapılan yükseltme faaliyetlerinden dolayı mağdur olduğunu da ifade eden Suzan Şahin, bunun izlenen yanlış politikalar sonucunda gerçekleştiğini söyledi.

'SAMANDAĞ ÇÖKEK'TEKİ BARAJ DEĞİL GÖLETTİR ONUN DA YAPIMI BİTMEMİŞTİR'

Ayrıca yandaş haber kanalının konuyla ilgili yaptığı haberin de gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekleyen Şahin, haberde Samandağ Çökek Barajı olarak gösterilen yerin küçük bir sulama göleti olduğunu ve oranın da yapımının devam ettiğini, bununla beraber baraj olarak gösterilen İskenderun Pirinçcik Göleti'nin de yapımının devam ettiğini belirtti.

CHP’Lİ ŞAHİN: SAYIN ERDOĞAN'IN İSKENDERUN MİTİNGİNDE PİRİNÇÇİK (PRİNÇLİK) BARAJI OLARAK SÖYLEDİĞİ YER ASLINDA KÜÇÜK BİR SULAMA GÖLETİDİR. İHALELERDE DE GÖLET OLARAK GEÇMEKTEDİR. YAPIMI HALEN DEVAM ETMEKTEDİR.

Yine aynı haber kanalının Kırıkhan Kurtlusoğuksu Barajı olarak gösterdiği yerin de gölet olduğunu ve ihalelerde böyle geçtiğini açıklayan Suzan Şahin, yapımı tamamlanan tek göletin bu olduğunu belirtti.

ŞAHİN: YANDAŞ HABER KANALINDA KIRIKHAN KURTLUSOĞUKSU BARAJI OLARAK GÖSTERİLEN YER ASLINDA KÜÇÜK BİR GÖLETTİR. İHALELERDE GÖLET OLARAK GEÇMEKTEDİR. YAPIMI TAMAMLANAN TEK GÖLETTİR.

İşte CHP’li vekillerin yayımladığı o liste;

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/chpli-vekillerden-erdogana-bunlar-baraj-degil-golet-h122091.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mine Kırıkkanat, milyonlara tercüman olup 'Kral çıplak' diyor ! 'İmzacı delegelere baskı mı yapılıyor?' Suriyelileri işe alana 11 bin 400 TL teşvik verilecek! Taksim'de İstiklal Marşı'nı okuyanlara gözaltı!