Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Nisan 2020 ( 84 izlenme )

CHP'nin açtığı Sanat Merkezi'ni AKP kapattı... Sanatçı İsrafil Parlak intihar etti!


Sanat Yönetmeni, tiyatro ve sinema oyuncusu İsrafil Parlak, evinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı intihar etti. Parlak'ın Kars Sanat Merkezi'nin kapatılmasından sonra uzun süre işsiz kaldığı öğrenildi.


Sanat Yönetmeni, tiyatro ve sinema oyuncusu İsrafil Parlak, evinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı intihar etti. Parlak'ın Kars Sanat Merkezi'nin kapatılmasından sonra uzun süre işsiz kaldığı öğrenildi. 

KRT'den Cihan Güner'in haberine göre, olay bugün Kars Yeni Mahalle Köprü Sokak'taki evinde meydana geldi. Sinema ve tiyatro oyuncusu İsrafil Parlak’ın ailesi eve geldiğinde zili çaldı ancak kapıyı açan olmadı. Aile kapının içeriden kapalı olduğunu fark etti. Durumu polis ekiplerine bildiren aile içeriye girdiğinde İsrafil Parlak’ın cansız bedeni ile karşılaştı. 112 acil sağlık ekipleri İsrafil Parlak’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini bildirdi.

Olayla ilgili polis ekipleri soruşturma başlatırken, Parlak’ın cenazesi otopsi yapılmak için hastaneye kaldırıldı.

'2-3 GÜN ÖNCE ARADI'

CHP'li siyasetçi ve Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu İsrafil Parlak'ın son zamanlarda bunalımda olduğunu, 2-3 gün önce kendisini aradığını, eski günleri çok özlediğini, çok güzel sanatsal etkinlikler, film, tiyatro festivalleri düzenlediklerini anlattığını söyledi. 

Alibeyoğlu, "Ben 1999'da MHP'li belediyeden devralmıştım. Gelir gelmez Sanat Merkezi'ni açmıştım. Orada İsrafil Parlak yönetmenlik yapıyordu. Onlarca oyun sergilenmişti, ulusal oyunları getirmiştik beraber" dedi.

'AKP'Lİ BELEDİYE KAPATTI'

Alibeyoğlu, kendinden sonra gelen AKP'li Belediye Başkanı'nın sanat merkezini kapattığını yerinin de Halk Eğitim Müdürlüğü'ne verildiği söyledi.

'UZUN SÜRE İŞSİZ KALDI, SANATTAN KOPARILDI'

Alibeyoğlu, "şehrimiz tiyatrosuz İsrafil Parlak da işsiz kaldı. Yönetmenimiz İsrafil Parlak sanata aşık bir insandı. Bizi de alabildiğine eleştirebiliyordu sahnede rahatça... Yürekli, hayat dolu bir insandı. Atatürk'ün dediği gibi; 'sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından bir kopmuş demektir' İsrafil'in de hayat damarını kopardılar." dedi ve şöyle devam etti:

'BU ÜLKENİN İNSANLARI BUNLARI HAK ETMİYOR'

"Güzel şeyleri yaşatmıyorlar, hayat imkanı tanımıyorlar. İnsanlar hayattan kopup gidiyor. Bu ülke, bu ülkenin güzel insanları bunları hak etmiyor"

'KAVALA GİBİ ADAM İÇERİDE KATİLLER DIŞARIDA'

Ali Beyoğlu Kars'a sanat merkezi yapılmasında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın büyük emeği ve yardımı olduğunu belirterek, "Şimdi Osman Kavala gibi adam içeride, katiller dışarıda" dedi.

'BİR YANLIŞ GÖRÜNCE YÜKSEK SESLE DİLE GETİRİRDİ'

Yönetmen Reis Çelik de sosyal medya hesabından İsrafil Parlak için şunları yazdı:

Ömrünün çoğunu Kars'ta tiyatro sahnesini var etmek için savaştı. Tiyatroyu kapadılar. Yalnız kaldı. Biz sinemacılar oraya gittiğimizde her şeyimize koşturan ve hiçbir beklentisi olmayan biriydi. Biz bizim işimiz bitip dönünde İstanbul'a o yine yalnız kaldı. İnsanlara karşılıksız yardım için köy köy dolaşırdı. Ona "Mecnun" derlerdi. Anlamazlardı yine yalnız kaldı. Resmi kurumlarda memurluk yaptı. Bir yanlış görünce hemen en yüksek sesle dile getirirdi. Kimse arkasında durmazdı, yalnız kaldı. O hep yalnızdı ve sevgili yol arkadaşım yalnız başına gitti. Seni ve yalnızlığını unutmayacağım.

https://www.gercekgundem.com/kultur-sanat/174393/chpnin-actigi-sanat-merkezini-akp-kapatti-sanatci-israfil-parlak-intihar-etti

Bunlar da İlginizi Çekebilir