Anasayfa
15 Ağustos 2021 ( 15 izlenme )

Deprem profesörü Ahmet Ercan'dan iktidarı kızdıracak sözler: Bre yeteneksizler, afet sizsiniz...


Deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan çıkan orman yangınları ve sel afetleri nedeniyle iktidarın yaptığı yanlış politikaları çok sert eleştirdi.


Türkiye, güneyinde çıkan yangınlarla boğuşmasının ardından bir felaketi de Karadeniz’de yaşadı. Kastamonu, Sinop, Bartın ve Samsun’da sel felakete dönüştü. Bölgede ölen insan sayısının daha da artması beklenirken, arama kurtarma çalışmaları da sürüyor.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan ise, sosyal medya hesabından yaşanan felaketlerle ilgili çok çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Doğa olaylarının afete dönüşmesinde; geçmiş bilgisi, eğitimsizlik, kadercilik, yoksulluk, çıkarcılık ve yönetimsiyasiler gibi unsurların etkili olduğunu ifade eden Ercan, iktidarın politikalarına da tepki gösterdi.

Ercan, “Geldiler, önce Türkiye'nin köy, bucak, ilçe, il düzenini, ta 10 bin yıldır, doğayla barışık, doğa ile sorunları yerinde çözen köyleri bozdular. Büyük Şehir düzeni kurup Arapların merkezden yönetilen mahalle düzenine çevirerek yönetimsiz bıraktılar. Bre yeteneksizler? Afet sizsiniz!” dedi.

Diğer yandan, kitap günleri için Edremit’e giden Ercan, “Edremit kitap günleri için geldim. 3 gün Güre’de kalacağım. Bu kadar güzellik olamaz. Bu güzel ülke nasıl bu kadar kötü yönetilir, nasıl uğursuz karabasanlar yaşar şaşırıyorum!” ifadelerini kullandı.

a1.pnga2.pnga3.png

https://www.yurtgazetesi.com.tr/guncel/depremprofesoruahmetercandaniktidarikizdiracaksozlerbreyeteneksizlerh187560.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir