Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Şubat 2018 ( 135 izlenme )
Reklamlar

Ecdadı çok sevdiklerinden türbesinin üstüne apartman diktiler!

İstanbul’un fethine katılan “mutlu askerlerden” Sarı Er'in mezarının üstüne İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından apartman yapıldı.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinde yanında savaşan askerlere “mutlu askerler” (Ni’melCeyş) deniyor. İşte bu “mutlu askerlerden” birisi de Sarı Er.

Sarı Er’in İstanbul’un fethinin ardından İstanbul’un Sarıyer bölgesinde yaşadığı ve orada öldüğü söyleniyor. Rivayete göre bölgeye adını da bu “mutlu asker” vermiş. İstanbul’un o bölgesi “Sarı er” olarak anılıyormuş, yerel halk zamanla bunu “Sarıyer” yapmış.

BELEDİYE MEZARIN ÜSTÜNE APARTMAN YAPTI

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, Kasım ayında Sarı Er’in mezarının durumunu gündeme getirmişti. Gazetenin haberinde “Gazi Hazretlerinin kabrinin üzerine, üç katlı apartman inşa edildiği ortaya çıktı. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olan binanın, belediye tarafından kiraya verildiği ifade ediliyor. vatandaşlar, ‘Peygamber müjdesi almış insanlara bu şekilde vefasızlık yapılması, kabul edilebilir bir şey değil’ diyerek skandal olaya tepki gösteriyorlar” ifadelerini kullanılmıştı.

TEPKİ ÇEKTİ

İstanbul ’un fethine katılan bu “mutlu asker”in mezarının üzerine AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından apartman yapılmıştı.

Bu asker ve mezarının olduğu apartman tekrar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sosyal medya kullanıcıları Sarı Er’in mezarının üstüne belediye tarafından ev yapılmasını tarihe saygısızlık olarak niteledi.

https://odatv.com/ecdadi-cok-sevdiklerinden-turbesinin-ustune-apartman-diktiler-26021852.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akılalmaz olay! Yanlış partiye oy verince parmağını kesti! Tarihçi Zeynep öğretmene kulak verin ! 'Vatan Sağolsun' ifadesi sakıncalıymış ! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde her yıl tek ihalede 1 Milyar TL'lik vurgun ! İşte Devlet Bahçeli'yi korkutan kaset !