Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Kasım 2018 ( 81 izlenme )
Reklamlar

'Ekonomi bozuk' diye maaşları asgari ücrete çektiler!

Birecik Ticaret ve Sanayi Odasında personel maaşları asgari ücrete çekildi.


Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, odada çalışan 4 personele noter tasdikli ihtarname yollayarak, maaşlarının ülke şartları nedeniyle asgari ücrete çekildiğini bildirdi.

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası, ülke ekonomisinin bozuk, oda bütçesinin sıkıntı içinde olduğunu gerekçe göstererek çalışanlarına, maaşlarının asgari ücrete çekilmesi için ihtarname gönderdi.

DHA'nın haberine göre, 1 Kasım 2018 tarihinde odada çalışan Hüseyin Kuş, Nazire Nazan Cengiz, Zeki Kaçan ve Sabri Karadağ’a gönderilen noter tasdikli ihtarnamede, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekilerek şöyle denildi:

"Ülke ekonomisi bozuk olduğundan, Birecik Sanayi ve Ticaret Odası’nın bütçesinin maddi imkansızlığından dolayı, Hüseyin Kuş, Nazire Nazan Cengiz, Zeki Kaçan ve Sabri Karadağ isimli personellere maaşlarının asgari ücret düzeyine çekileceğini, yeni maaş düzenlemesini kabul etmedikleri takdirde istifa yolunun açık olduğunu tarafınıza ihtar ederim."

https://www.gercekgundem.com/ekonomi/48499/ekonomi-bozuk-diye-maaslari-asgari-ucrete-cektiler

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP döneminde bu da oldu! İstanbul’da ucuz sebze-meyve kuyruğu! Uzaydan görülen Atatürk portresi Sonunda Atatürk'ün devleti yeniden kurmadığını da söyledi! Çeviköz: "Türkiye'de 276 bin Suriyeli bebek doğdu"