Home
19 Mayıs 2020 ( 33 izlenme )
Reklamlar

Emekli Albay Üçok’tan Tümamiral Yaycı’nın istifa süreciyle ilgili ‘ihale’ iddiası


Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifasıyla ilgili bazı iddialar öne sürdü. İşte Yaycı’nın istifa süreciyle ilgili o ‘ihale’ iddiası


Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı emrine verilen Tümamiral Cihat Yaycı’yı istifaya götüren süreci anlattı.

 ‘İHALE’ İDDİASI

Cumhuriyet’te yer alan haberde, Üçok’un iddiasına göre Deniz Kuvvetleri Lojistik Başkanlığı’nın sorumluluğunda olan ihale sürecinde şartnameye uygun olmadığı belirlenen malzemelerin alınmaması için Yaycı, Lojistik Başkanlığı’na talimat verdi. Bunun üzerine ihaleyi alan şirketin Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bir mektup yazarak şikâyette bulunmasının ardından açılan soruşturmada MSB Teftiş Kurulu, soruşturma süresince Tümamiral Yaycı ve komisyon üyelerinin görevlerinden uzaklaştırılmalarını istedi.

İhale ve malzemelerin teslimi ile ilgisi olmamasına karşın Yaycı hakkında Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler soruşturma izni verdi ve dosya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Gelişmelerin ardından Yaycı’nın görevinden alınması kararı çıktı.

https://abcgazetesi.com/emeklialbayucoktantumamiralyaycininistifasureciyleilgiliihaleiddiasi108926

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'de sefalet endeksi son 25 yılın rekorunu kırdı! İliç’te köylüler içme suyunu kullanmıyor: "Ne kadar saklarsa saklasınlar, 11 senedir yediğimiz zehir bizim" Sabah gazetesi, İlker Başbuğ'un nasıl ifade vereceğini yazdı! "Keşke Yunan kazansaydı" lafını boşa söylemiyorlar