Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Ocak 2019 ( 445 izlenme )
Reklamlar

Emniyet'e ait 40 bin tabanca mermisi kayıp iddiası: Seçimler öncesi karışıklık çıkarılacak

Mersin Emniyeti’nin envanterine kayıtlı 40 bin tabanca mermisinin çalındığı ve “yerel seçimler öncesi karışıklık” yaratmak için kullanılacağı öne sürülüyor. İddialar Bakan Soylu’ya sorulmak üzere Meclis’e taşındı…CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin İl Emniyet Müdürlüğünün deposundan çalındığı iddia edilen 40.000 tabanca mermisini, verdiği yazılı soru önergesi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu. Gökçel önergesinde, konuyla ilgili olarak iki vahim iddianın söz konusu olduğunu belirtti.

İlk olarak bu mermilerin çalındıktan sonra satıldığı iddiasını dile getiren Gökçel, iddialar arasında konunun yetkili birimler tarafından kamuoyundan gizlendiğinin de yer aldığını belirtti.

‘MERSİN VE ÇUKUROVA’DA KARIŞIKLIK AMAÇLANIYOR’ İDDİASI

Gökçel ikinci olarak, bu mermilerin Mersin ve Çukurova’da yerel seçimler öncesi karışıklık çıkarmak için kullanılmak üzere dağıtıldığının öne sürüldüğünü söyledi.

Kulaktan kulağa yayıldıkça bu tarz iddiaların halkı paniğe sürükleyebileceğini ve kargaşa yaratabileceğini belirten Gökçel, iddia düzeyinde dahi olsa vatandaşı tedirgin eden söylentilerin derhal açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi. Kamuoyunu meşgul eden bu tarz konuların üzerine gidilmediğinde bilgi kirliliği oluştuğunu savunan Gökçel, bunun da halkın güven duygusunu sarstığını savundu.

Gökçel’in soruları şöyle:

1) Söz konusu iddialar doğru mudur? Vahim iddialara yönelik herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır?

2) Mersin Emniyet Teşkilatının envanterine kayıtlı silah ve mühimmat sayısı nedir? Envanterde herhangi bir eksilme söz konusu mudur?

3) Mersin İl Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere son 5 yıl içinde emniyet teşkilatına ait mühimmatlarda hırsızlık söz konusu olmuş mudur? Bunun illere göre dağılımı nedir?

4) Çalınan/eksilen mühimmatların akıbeti ne olmuştur?

5) Yerel seçimler öncesinde seçim çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için ne gibi ek önlemler alınmaktadır?

6) YSK tarafından seçimlere girmesi onaylanmış siyasal partilerin taşınır ve taşınmaz malları ile bu siyasal partiler lehine çalışma yürüten vatandaşların korunmasına yönelik olarak aldığınız ek tedbirler nedir?

https://gazetemanifesto.com/2019/emniyete-ait-40-bin-tabanca-mermisi-kayip-iddiasi-secimler-oncesi-karisiklik-cikarilacak-234937/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'de çatlak derinleşti! Erdoğan'ın danışmanı: Parlamentoda üstünlüğü kaybedersek seçim tekrarlanabilir Bakan itiraf etti! Ulaştırma Bakanlığı’nda 9 bürokrata çift maaş! TMMOB, yandaş Yenişafak'a açtığı davayı kazandı