Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Ekim 2019 ( 89 izlenme )
Reklamlar

En eski çikolata şirketi İtalyanlara satılıyor!


Toksöz Grup, Pernigotti’yi satıyor


İtalya'nın en eski çikolata markası Pernigotti'nin sahibi Toksöz Grup, şirketi İtalyan Optima'ya satmaya hazırlanıyor. Toksöz'ün, İtalya'da fabrika kapatma kararı uzun süre tartışılmıştı.1860 yılında kurulan İtalya'nın en eski çikolata markası olarak bilinen Pernigotti 2013 yılında Toksöz Grup'a satılmıştı.

Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in yazısına göre Toksöz Pernigotti için İtalyan Optima Group ile masaya oturdu.

İtalyan medyasına yansıyan haberlere göre Optima Group CEO'su Francesco Fattori anlaşmanın tamamlanmak üzere olduğunu vurguladı.

Fattori, “Bu markanın satın alınması Optima Group'u hem İtalya'da hem yurt dışında başarılı bir şekilde çalıştığımız segmentteki gelişim ve yatırım planlarında daha da güçlendirecektir” diye konuştu.

Pernigotti'nin Novi Ligure fabrikası.


İtalya'nın tarihi çikolata markalarından Pernigotti'nin bir Türk şirketine satılması sonrası ülkedeki fabrikasını kapatma kararı İtalya’da krize yol açmıştı. Novi Ligure'deki tarihi fabrikasının kapanmasını ve çalışanların işsiz kalmasını önlemek için anlaşma geçen aylarda sağlanmıştı. İtalyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Pernigotti'yi satın alan Toksöz Grup temsilcileri, sendikalar ve olası yeni yatırımcılarla aylardır yürütülen müzakerelerin sonunda iki yeni İtalyan yatırımcının bulunmasıyla çözüme ulaşılmıştı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/toksoz-grup-pernigottiyi-satiyor-5391666/?fbclid=IwAR1MhmwH2uE7Q1y3mntvl_Xk27kFrzvmiXX_8M47FTtnzzoU2xmNHh4tAaw

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu afişe Kabahatler Kanunu'ndan ceza kesildi! Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘soruşturma’ açıklaması: Dostlar rahat olsunlar Kara delik gibi yutuyor! Bakanlık itiraf etti! İşte doları 7 liranın altına düşürmek için harcanan para!