Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Ekim 2018 ( 226 izlenme )
Reklamlar

'Erdoğan'a itaat farzdır' diyen rektör AKP'ye 'yaranamadı'

Bostancı’dan ‘Cumhurbaşkanı’na itaat etmek farz’ diyen Rektör’e tepki.


AKP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, ‘İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır’ diyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Ramazan Taşaltın’a sert tepki gösterdi.

Bostancı, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:
“Harran Üniversitesi Rektörü’nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin,a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yok


 

NE DEDİ?

Akit TV’de yayınlanan “Pazar Manşeti” programına konuk olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Program sunucusu Fatin Dağıstanlı’nın yönelttiği  “Erdoğan yalnız mı” sorusuna , “Elbette yalnız. FETÖ ile mücadele ederken de yalnızdı” cevabını veren Taşaltın, “İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayn’dir karşı gelmek de harpten kaçmak manasında haramdır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı olduğu için Erdoğan’a itaat ettiğini söyleyen Taşaltın, “ama yanlışları da bir şekilde dile getirmek gerekiyor.” dedi.

https://www.abcgazetesi.com/politika/erdogana-itaat-farzdir-diyen-rektor-akpye-yaranamadi/haber-110506

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’nin ‘müftülüklere evlendirme yetkisi’ itirazına AYM’den ret AKP, İstanbul Büyükşehir Belediyesini'ni kaybedince bakın ne yaptılar? Ekrem İmamoğlu’ndan ‘yolsuzluk’ açıklaması "Rahatsız eden veriler var" Rahşan Ecevit'in nereye defnedileceği belli oldu