Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Ekim 2018 ( 223 izlenme )
Reklamlar

'Erdoğan'a itaat farzdır' diyen rektör AKP'ye 'yaranamadı'

Bostancı’dan ‘Cumhurbaşkanı’na itaat etmek farz’ diyen Rektör’e tepki.


AKP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, ‘İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır’ diyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Ramazan Taşaltın’a sert tepki gösterdi.

Bostancı, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:
“Harran Üniversitesi Rektörü’nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin,a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yok


 

NE DEDİ?

Akit TV’de yayınlanan “Pazar Manşeti” programına konuk olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Program sunucusu Fatin Dağıstanlı’nın yönelttiği  “Erdoğan yalnız mı” sorusuna , “Elbette yalnız. FETÖ ile mücadele ederken de yalnızdı” cevabını veren Taşaltın, “İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayn’dir karşı gelmek de harpten kaçmak manasında haramdır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı olduğu için Erdoğan’a itaat ettiğini söyleyen Taşaltın, “ama yanlışları da bir şekilde dile getirmek gerekiyor.” dedi.

https://www.abcgazetesi.com/politika/erdogana-itaat-farzdir-diyen-rektor-akpye-yaranamadi/haber-110506

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet'in izleri siliniyor! 97 yıllık hastaneye kilit! Yunanistan’dan tehditkâr çıkış! Türkiye kırmızı çizgimize basmaya yaklaştı! 23 Nisan çocuklarını komando yaptılar! Bankaların dolar oyunu; makas açıldı!