Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Mayıs 2019 ( 108 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan: Karnını doyuruyorsunuz, yine de oy vermiyor…


Erdoğan, “Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dedi.AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, haftasonu İstanbul’da milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatla yaptığı toplantıda, 17 yıldır vatandaşa sayısız hizmetin götürüldüğünü, ancak bunun artık oy getirmediğini söyledi. “Artık mideye değil buraya (başını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle” dediği belirtilen Erdoğan’ın, “Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği aktarıldı.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın kulis haberine göre, milletvekilleriyle bir araya gelinen toplantıda 23 Haziran seçiminde Kürt kökenli seçmenden oy alınabilmesi için bir şeyler yapılması gerektiği yönündeki görüş üzerine Erdoğan, “Sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? Oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. Ama onlar yüzde 15 oy aldılar. Sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, Kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya” dedi.

‘HER TÜRLÜ İHTİYACINI KARŞILIYORSUNUZ OY VERMİYORLAR’

İktidarları döneminde yaptıkları hizmetlerle ilgili örnekler veren Erdoğan’ın, “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği belirtildi.

Bakanlara ulaşamamaktan ve taleplerini iletememekten şikâyetçi olan bazı milletvekilleri de, bakanların eskiden olduğu gibi nöbet usulü Meclis’e gelmelerini önerdi. Grup yönetimi, bu konuda bir çalışma yapılabileceği bilgisini verdi.

https://www.abcgazetesi.com/erdogan-karnini-doyuruyorsunuz-yine-de-oy-vermiyor-15710

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Dolar yakmakla, telefon kırmakla olmaz, bu inşaatı durdurun!" Ensar Vakfı'ndan bir skandal daha! Kaz Dağları'ndaki kesimi Orman Bölge Müdürlüğü yapıyormuş! Mansur Yavaş'tan belediye çalışanlarına bayram müjdesi