Home
07 Ocak 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Esenler Belediyesi'nin projesinde 'gizemli' işler!


Esenler Belediyesi tarafından başlatılan 'Kardeş Aile Birliği' programında bir skandal ortaya çıktı. Murat Ağırel'in Halk TV'de Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu programında ortaya çıkarttığı olay AKP'nin içindeki sistemi de ortaya döküyor.


Esenler Belediyesi, 'Kardeş Aile Birliği' projesiyle zengin aileler ile fakir aileleri kardeş ilan edip birbirleyle yardımlaşmalarını esas alan bir program başlatmıştı. Yardımların banka üzerinden yapıldığı bu program sonrası ortaya çıkan skandal, araştırmacı gazeteci Murat Ağırel tarafından Halk TV'de her pazar yayınlanan Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu'nda açıklandı.

Kartta büyük hareketlilik

AKP'de çalışan ve zor durumda olduğu için bu program kapsamında yardım alan bir kadın, yaşlıların bu sistemi zor kullanması üzerine "Benim kartımı alın madem" diyerek kartını belediyeye verdi. Kart uzun süre belediyede durunca, kartın içinde büyük bir hareketlilik meydana geldi. Karta büyük miktarlarda para yatırılıp çekilmesi ve açıklama olarak 'imar için' gibi ifadeler kullanılması üzerine kart sahibi kadın durum hakkında şikâyetçi oldu.

Örtbas edilmeye çalışıldı

Olayın örtbas edilmeye çalışılması üzerine, durumu AKP'nin üst düzey makam ve yetkililerine bildiren kadın yine engelle karşılaştı. Bu kez durum sosyal medyaya sirayet etti. Sosyal medyada konuşulmaya başlamasından sonra mağdur kadın, şikâyetçi olduğu kişi tarafından mahkemeye verildi. Ne var ki mağdur kadın, mahkemeye sunduğu belgeler sonrası hakim tarafından haklı bulununca beraat etti.

Murat Ağırel'in konuştuğu kadın, aynı durumda başka kişilerin de olduğu ancak korktukları için konuşmaya çekindiklerini belirtti.

https://halktv.com.tr/gundem/esenlerbelediyesininprojesindegizemliisler415582h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika haberi Bakan Bolat'tan 2. el araç fiyatı açıklaması Sahte belgeli doktor ve psikologdan sonra Sahte Kur'an kursu hocası gündeme damga vurdu. Sağlık Bakanı Koca, güncel tabloyu açıkladı: Can kaybı 5.613'e, vaka sayısı da 226.100'e yükseldi! TÜGVA, küçük yaştaki çocuklara takke taktırıp tekbirlerle yürüttü!