Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Haziran 2019 ( 168 izlenme )
Reklamlar

Esenyurt'ta 29 sandık başkanı AKP üyesi çıktı!


YSK’nin kararı ile 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için Esenyurt'ta görevlendirilen 29 sandık görevlisinin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.


YSK’nin İstanbul kararının ardından yeniden oluşturulan sandık kurullarında, Esenyurt’ta görevlendirilen 29 sandık görevlisinin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan şikayetin ardından yapılan incelemede görevlendirilen sandık başkanlarından 10 kişinin, sandık görevlilerinden ise 19’unun aktif parti üyesi olduğu tespit edildi. Seçmen üyelerden 226 kişinin de aktif parti üyesi olduğu belirtildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Esenyurt 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 29 sandık başkanı ve üyesinin 23 Haziran seçimlerinde görev alamayacağına dair karar alındı.

Kararda, “Sandık kurulu başkan ve memur üyelerden aktif siyasi parti üyesi oldukları bildirilen toplam 29 kişinin sandık kurulu başkan ve memur üye olarak görev yapamayacakları anlaşıldığından, sandık kurulu görevlerinin iptal edilerek yerlerine Kaymakamlık Makamınca sunulan listeden yedeklerden görevlendirilmesine karar verildi” denildi.

İlçe Seçim Kurulu'nun kararı şöyle:

karar.jpg

https://halktv.com.tr/yerel-secim-2019/esenyurtta-29-sandik-baskani-akp-uyesi-cikti-395711h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PİAR'dan İstanbul anketi açıklaması AKP teşkilatında; cinsel istismardan grup sekse skandallar zinciri iddiasına yayın yasağı! Türkiye'de at ve eşek eti skandalı! ‘CHP’nin yardımları bizzat Erdoğan tarafından önleniyor’