Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mayıs 2018 ( 375 izlenme )
Reklamlar

Eski kimliklerle oy kullanılabilecek mi? Vatandaşın merak ettiği o soruya açıklama geldi!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 24 Haziran seçimlerinde eski nüfus cüzdanlarıyla oy kullanılamayacağı haberlerine ilişkin açıklama yapıldı. Peki, eski kimliklerle oy kullanılabilecek mi?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 24 Haziran seçimlerinde 10 yıldan eski nüfus cüzdanlarıyla oy kullanılamayacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın organlarında, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili, eski nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu, 24 Haziran 2007 ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağı ve mutlaka yenilenmesi gerektiği yönünde haberler yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü mevzuatlarına göre nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı ve vatandaşlarımızın ellerinde bulunan mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvurularını yapıncaya kadar geçerli olduğu hususu kamuoyuna duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/eski-kimliklerle-oy-kullanilabilecek-mi-191789h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li vekiller krizi açıklayamadı! Belediyelere bıraktıkları borç "yok artık" dedirtti! İBB’nin 2 buçuk aylık bilançosu açıklandı! Albayrak'tan skandal seçim yorumu! CHP'li güzel kızlar...