Anasayfa
26 Aralık 2019 ( 110 izlenme )

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı: Bahçeli'yi tanıyamıyorum


Şevket Bülent Yahnici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kanal İstanbul sözlerinden sonra Bahçeli için "Ben Genel Başkan Yardımcısıydım ama tanıyamıyorum" dedi.

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, TV5’de yayınlanan 'Buluşma Noktası' programında Kanal İstanbul projesini değerlendirdi.

Yahnici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kanal İstanbul’dan rahatsızlık duyanları 'şuursuz' ve 'gayri milli' olmakla suçlamasına dair bir soru üzerine şunları söyledi:

"Eski ifadesi farklıydı. 2011'de Haliç Kongre Merkezi’nde Sayın Erdoğan, ilk defa bu açıklamayı yaptığında, Sayın Bahçeli’nin zehir zemberek, Kanal İstanbul’la ilgili bir açıklaması vardı. İkisinin aynı kişi olduğu tartışma götürmez de, anlamak mümkün değil. Ben anlamadım. Kim anlar? Ben Genel Başkan Yardımcısıydım ama tanıyamıyorum. 2011'de Kanal İstanbul’u 'çılgınların çılgın projesi' diye ifade eden, ifade buyuran Sayın Bahçeli, bugün ne oldu da acaba, 'Kanal İstanbul’a karşı duranlar hain' demektedir?"

Yahnici, "Ne değişmiş olabilir?" sorusu üzerine de "Hiç bilemem. Sorunun cevabı kendilerinde... Sayın Erdoğan’la Sayın Bahçeli’nin birbirine karşı ifade ettikleri sözlerin, geçmişteki beyanlarının birer tane muhatabı vardır; birisi Sayın Erdoğan, birisi Bahçeli. Kimse bilemiyor; dün niye böyle dediniz de bugün niye (böyle) dediniz?" ifadelerini kullandı.

Yahnici, "Türkiye’nin menfaati açısından Sayın Bahçeli’nin düşünce değiştirmesi söz konusu mudur?" sorusuna da, "Efendim, okuması lâzım. Neyi okudu acaba? ÇED raporunu mu okudu? Bir şey okuduğunu sanmıyorum. Önüne gelen basın özetini okumuyor" karşılığını verdi.

https://halktv.com.tr/gundem/eskimhpgenelbaskanyardimcisibahceliyitaniyamiyorum414463h

Bunlar da İlginizi Çekebilir