Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Mart 2020 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Gölcük Tersanesi’nde koronavirüs alarmı! Gemiler limandan ayrıldı, 20 bin asker ve çalışan dönüşümlü izne çıkarıldı


Gölcük tersanesinde bir işçide koronavirüs (Kovid19) tespit edildi. Yaklaşık 20 bin Asker memur ve işçinin çalıştığı Gölcük Tersanesi’nde askeri personelin yarısı 14 günlük iki vardiya şeklinde izne çıkarıldı.


Gölcük tersanesinde çay ocağında çalışan A.K isminde bir işçide yapılan koronavirüs tespit edildi.

A.K. çay ocağı ve kullandığı serviste çalışanlar karantinaya alınmak üzere gönderildi. Aynı serviste çalışan İ.D isimli işçi de koronavirüs şüphesi ile ev karantinasına alındı.

Harp iş Sendikası, Gölcük Tersane Komutanlığı’na gönderdiği yazıda iş sağlığı güvenliği kurulunun acil toplanması çağrısını yaptı. Yazıda ayrıca pozitif sonucu sonrası tüm işçilerin tedirgin oldukları vurgulandı.

gölcük tersanesi

Yaklaşık 20 bin Asker memur ve işçinin çalıştığı Gölcük Tersanesi’nde askeri personelin yarısı 14 günlük iki vardiya şeklinde izne çıkarıldı.

Gemilerin ise limandan ayrıldığı ve personelleri ile birlikte kıyıdan ayrılarak denizde beklediği öğrenildi.

Bazı fırkateyn ve hücum botlarının da koronavirüs şüphesiyle gemi personeli ile birlikte karantinaya alındı iddia edildi.

https://www.abcgazetesi.com/golcuk-tersanesinde-koronavirus-alarmi-gemiler-limandan-ayrildi-20-bin-asker-ve-calisan-donusumlu-izne-cikarildi-93471

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRT'de büyük kıyım! Suriyeli gerginliği tırmanıyor! Erdoğan ağzını bozmuştu, İnce'den yanıt geldi! Bayram temizliğini Türk mallarıyla yaptığını zanneden 'Türk Malları' !