Home
19 Şubat 2022 ( 29 izlenme )
Reklamlar

Hazine batan geminin malları gibi satışa çıkardı! Parktan villaya ne ararsan var!


Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi’nin, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan ilanında, Türkiye genelindeki 17 parselin satılacağı duyuruldu. Bakanlık, parktan villaya en pahalı arazileri satışa çıkardı. satışa çıkardı.

“Yatırımcılara Duyuru” başlığı ile yayınlanan ilanda “T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamıda ‘satış’ yöntemiyle özelleştirilecektir” denildi.

Ankara’da 6 parsel, İzmir ve Malatya’da 3’er parsel, Hatay, Ordu, Adana, Aydın ve Kütahya’da birer olmak üzere 17 parsel satılacak.

EN PAHALI ARSALAR ANKARA'DA

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın satış listesine koyduğu en yüksek bedelli arsalar Ankara’da. Ankara Çankaya Çayyolu 42106 ada, 2 nolu parsel için geçici teminat bedeli 2 milyon TL olarak belirlendi. 3 235 metrekarelik arsa için ilanda, “Muhammen bedel” belirtilmemesine karşın, bu tür ihalelerde genellikle yüzde 3 teminat bedeli alınıyor.

Bu hesaplama ile arsanın muhammen bedelinin yaklaşık 66 milyon TL olması gerekiyor. Ankara Mamak Üreğil’de bulunan 52695 ada, 2 parsel için de 2 milyon TL geçici teminat bedeli belirlendi. Sadece bu iki parselin tahmini satış bedeli 135 milyon TL tutacak.

PARK DA SATIŞ LİSTESİNDE

İBB yönetiminin kaynak yaratmak için, atıl durumda kalan 200300 metrekarelik arsaların satışı teklifini, İBB Meclis çoğunluğunu kullanarak engelleyen iktidarın, İzmir Çiğli’de bulunan 5 bin metrekareden büyük bir parkı satış listesine koyması oldukça manidar. Küçük Çiğli Mahallesi Egekent Merkez Camii’nin kuzeydoğusunda kalan 1075 ada, 1 nolu parselde 5 bin 81 metrekare.

Üzerinde yetişkin ağaçlarında bulunduğu parsel “Büyük Gül Parkı” olarak düzenlenmiş durumda. Özelleştirme İdaresi söz konusu park için bir milyon TL geçici teminat bedeli belirledi. Buradan hesapla park 33 milyon muhammen bedel üzerinden satılacak.

KUŞADASI'NDA VİLLAYA UYGUN ARSA

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi’nin satış listesine koyduğu bir diğer önemli parsel Aydın Kuşadası’nda.

Sahile yaklaşık 350 metre mesafede bulunan 1045 ada 1 nolu parsel 14 bin 147 metrekare büyüklüğünde. Etrafı villalarla çevrili parsel, en az 10 villa yapılabilecek büyüklükte. Bu parsel için ise bir milyon 250 bin TL geçici teminat bedeli belirlenmiş durumda. Bu parselin de belirlenen muhammen bedelin de tahminen 42 milyon TL olduğu düşünülüyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİM’in sattığı Apple aksesuarları sahte çıktı! Sedat Peker sessizliğini bozdu ve Türkiye'ye iade edilirse ne yapacağını açıkladı! Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu önce inkâr etti, sonra 'mahkeme kararı' okununca sessizliğe büründü! İsrail'le devam eden ticarete tepki gösteren Bitlis Tatvan Cami İmamı Mesut Adabağlı açığa alındı!