Hiç Türkçe yok! İstanbul’un göbeğinde Arapça fiş kesiyorlar

9 izlenme 16 Haziran 2023
Reklamlar

Sosyal medyada bir görüntü gündem oldu. İddiaya göre İstanbul’un göbeğinde bir işletme Arapça fiş kesiyordu. Vatandaşlar duruma “Şunu görüyor musunuz? İstanbul’un göbeğinde yemek yiyoruz ve böyle bize fiş veriliyor. Ben bunun bir kelimesini bile anlamıyorum” diyerek tepki gösterdi.Fatih Aksaray’da bir künefeci, iddiaya göre bir süre sadece Arapça fiş kesiyordu. İşletmede çalışan biri ‘Bu fiş neden Arapça?’ sorusuna ‘Bütün müşteriler Arap’ yanıtını verdi. ‘Yasak biliyor musunuz?’ sorusuna çalışan ‘Ama izin almışlar’ cevabını verdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sosyal medyada fişin görselini çekip paylaşan vatandaşlar ‘Şunu görüyor musunuz? İstanbul’un göbeğinde yemek yiyoruz ve böyle bize fiş veriliyor. Ben bunun bir kelimesini bile anlamıyorum’ , ‘Hiç Türkçe yazı yok, hiç Türkçe yok, yazmıyor’ diye tepki gösterdi.

DURUMA ÖNCE ZABITA SONRA MALİYE EL ATTI

Show Haber’in haberine göre yapılan ihbar üzerine Fatih Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri işletmeye geldi. Ekipler durumu Maliye Bakanlığı’na bildirdi. Bakanlık yetkilileri Arapça fiş kesmenin yasak olduğunu, bunu yapan işletmelere cezai işlem uygulandığını belirtti.

Tele1

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Murat Ağırel hakkında bir soruşturma daha başlatıldı! Banu Özdemir'in tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi: 'Hukuksuzluğa devam' Corona verileri açıklandı: Vaka sayısı 318.663’e, vefat sayısı da 8.195’e yükseldi! Abdurrahman Dilipak FETÖ'nün siyasi ayağını ifşa etti 'AKP'nin 3'te 2'sinin bir şekilde fotoğrafını bulabilirsiniz !'