Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Nisan 2018 ( 699 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli, Suriye’de savaş planını açıkladı: Tarih tekerrür eder...

YURT yazarı ve Ortadoğu uzmanı Mahalli; Libya’da olduğu gibi ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye karşı savaşa hazırlandığına dikkat çekti.


ABDİngiltere ve Fransa'nın askeri operasyon sinyali verdiği Suriye ile ilgili açıklamalar sertleşirken,  ABD Başkanı Donald Trump, Latin Amerika turunu iptal etti. ABD Başkanı’nın, Suriye'deki gelişmelere verilecek tepkiye odaklanmak istediği belirtilirken, bu açıklamadan dakikalar sonra ABD donanmasının, Harry Truman uçak gemisi ve beraberindeki yedi savaşgemisinden oluşan filoyu, Akdeniz'e sevk ettiği duyuruldu.

Bölgedeki sıcak gelişmeleri değerlendiren YURT yazarı ve Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, “Libya’da olduğu gibi ABD, Fransa ve İngiltere Suriye’ye karşı savaşa hazırlanıyor. Tarih tekerrür eder. Bunu ancak geri zekalılar anlamaz” dedi.

ABD’nin Suriye’de bir tek planı olduğunu ifade eden Mahalli, “Suriye’yi parçalamak ve su, petrol ve tarımsal ürünler zengini doğusuna yerleşmek. Yani İsrail’in ideolojik sınırını yani Fırat’ı kontrol etmek. 7 yıl önce yazdım anlattım” paylaşımında bulundu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/husnu-mahalli-suriyede-savas-planini-yazdi-tarih-tekerrur-h86819.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Demirören'e peşkeş çekilen Sayısal Loto'da kolon fiyatlarına rekor zam! Daha önce 3 kez AKP’ye oy veren vatandaşın geçim isyanı 'Yüzümü görsünler, ceza vereceklerse versinler!' Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi para saçmış! Harcamanın beşte biri yabancı danışmanlara! Belediyeyi zarara uğratan isim başkan yardımcısı oldu!