53 izlenme 14 Ocak 2021
Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, dünkü “Çok geç olmadan...” başlıklı yazısında ekonomideki kötü tabloyu ele almasından sonra bugün aynı gazetede çalışan yazar Fuat Uğur ve yine hükûmete yakın medya organı olan TGRT de iktidarı ağır dille eleştirdi.

Özışık, temel gıda başta olmak üzere birçok ürüne zam geldiğini, bu durumun vatandaşı zorladığını belirtmişti. Özışık yazısını “Sabır taşı çatlamak üzere. Herkesin burnundan soluduğu bugünlerde vatandaşa nefes aldıracak bu uygulamaların hemen, acilen devreye sokulması gerekiyor” diye bitirmişti.

Türkiye yazarı Fuat Uğur da bugünkü yazısında ekonomideki kötü tabloyu ele aldı ve “Halkı kafasına göre ürünlere zam yapanlardan devlet korumayacaksa kim koruyacak?” diye sordu. Uğur ayrıca yazısında hükümete şu uyarıda bulundu:

“Millet Kasabanın Sırrı filmindeki gibi susuyor inanın. Sebebi şu içinden geçtiğimiz olağanüstü salgın dönemi. Devlete, hükûmete canından, sıhhatinden feda ederek avans veriyor ama 2023’te sandık başka bir şey söyler hatırlatayım.”

TGRT SUNUCUSU: UTANIYORUM

Işıkçıların televizyon kanalı TGRT’de Ana haber bültenini sunan Ekrem Açıkel de İstanbul’da, Büyükşehir Belediyesi’nin üretimini yaptığı Halk Ekmek tartışmalarında AKP’ye sert tepki gösterdi.

Ekrem Açıkel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ekmek büfelerini çoğaltma isteğini AKP’nin reddettiğini aktardığı ve yaşanan süreci anlattı. Açıkel, “reddenen AKP'ye tepki gösterdi. Açıkel, “Ekmeğin suyun partisi olmaz. Biz sizlerle gurur duymak istiyoruz ama şu anda utanıyoruz” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir